Płytki strukturalne firmy Venis

Ciekawą alternatywą dla gładkich powierzchni pokrytych tradycyjnymi, jeśli chodzi o fakturę, płytkami ceramicznymi jest wyeksponowanie całych ścian lub ich fragmentów przez użycie płytek strukturalnych.

Czym są płytki strukturalne?

Płytki strukturalne, nazywane też płytkami 3D czy przestrzennymi, to płytki, których rysunek jest wyraźnie zaznaczony, dający rozmaite efekty wizualne, np. plecionki, fali czy struktury drewna. Kompozycja płytek strukturalnych w połączeniu ze światłem podkreśla głębię barw płytek dając niepowtarzalne wrażenie trójwymiarowości oraz w sensie dosłownym zmienia wnętrze w zależności od pory dnia czy scenerii oświetleniowej.

Mimo obaw o utrzymanie w czystości płytek trójwymiarowych, jeśli wybierzemy płytki całkowicie szkliwione, nie będziemy mieli przy nich wcale więcej pracy niż wymagają tego zwykłe, gładkie płytki.

Płytki Venis 3D

Firmą, która ma w swojej ofercie szeroki wachlarz różnorodnych płytek strukturalnych jest hiszpański producent Venis należący do Porcelanosa Grupo. Oczywiście płytki strukturalne mają w swojej ofercie obecnie praktycznie wszyscy producenci, ponieważ kafelki 3D cieszą się niegasnącym od kilku lat zainteresowaniem klientów. Strukturalne płytki Venis produkowane są w wielu odsłonach – oferta tej firmy jest szeroka i różnorodna. Poza klasycznymi już białymi czy beżowymi falami, które są tak popularne, że można wybierać w wielu przedziałach cenowych i jakościowych wśród produktów wielu fabryk ceramiki, na uwagę zasługują awangardowe wzory charakterystyczne dla Venis. Niesamowite wrażenie robią na przykład płytki Park Dark Gray oddające strukturę piasku morskiego dna nieregularnie pofalowanego przez prądy, Sea Silver kojarzące się swoim srebrnym połyskiem z rozlaną rtęcią, Nara Beige wywołujące skojarzenia z ciepłym piaskowcem albo stylizowane na podwodne rośliny układane falami Rhin Taupe czy do złudzenia przypominające wytłaczaną w roślinne motywy tapetę Bluebell White.