Bez muszli ani rusz

Muszle klozetowe są w każdej łazience, chociaż mają dzisiaj różne kształty i przeróżny design, to przeznaczenie ich jest zawsze takie samo.
W dzisiejszym, nowoczesnym świecie trudno wyobrazić sobie życie bez muszli klozetowych.

Rodzaje misek do wc

Muszle klozetowe są stojące i wiszące. Z kanalizą, każdą toaletą łączy tak zwany sztucer. Wszystko zależy więc od rodzaju odpływu, jaki w danej łazience mamy. Dzisiaj wyróżniamy dwa wyjścia kanalizacyjne z sedesu.
Warszawski – ma on wyjście z sedesu w kierunku pionowo w dół, jest to spływ kanalizacyjny coraz mniej popularny, oraz poznański – wyjście muszli w poziomo w tył, ostatnio bardzo popularne, zwłaszcza przy miskach wiszących.
Muszla bez zainstalowanego, odpowiedniego spływu, jest elementem łazienki nie przydatnym.

Trudny wybór

wiszący sedes w każdej łazience
zdjęcie pochodzi ze strony https://www.ekspercilazienek.pl/miski-toalety-wc

Wybierając odpowiedni ustęp, nie możemy kierować się tylko jej wyglądem lub faktem, że akurat taka miska nam się podoba.

Wbrew przekonaniom, wybranie odpowiedniej muszli klozetowej to ogromne wyzwanie.
Sedesy dzielą się ze względu na rodzaj ich montażu. Mamy więc stojące, przymocowane bezpośrednio do podłogi oraz wiszące, przymocowane do ściany. Czasami możemy chcieć kupić muszlę wiszącą, ale sposób jej montażu może nie pasować do naszej łazienki i może nas spotkać również sytuacja odwrotna.

Muszla wisząca

Uważa się, że muszla wisząca ma wiele zalet. W małym pomieszczeniu sprawia, że wizualnie powiększa się przestrzeń. Podłoga pod takim sedesem odsłonięta, daje to więc możliwość utrzymania posadzki w czystości. Trudniej jest zamontować taką muszlę, ale późniejsze korzyści i zalety korzystania z tego rodzaju muszli, są bardzo duże.

Dodatkowo wyróżniamy jeszcze kilka rodzaju spłuczek muszli klozetowych. Mamy więc spłuczki nadtynkowe, podtynkowe i kompaktowe.