Jakie zalety mają małe płytki?

Czeka cię remont? Z pewnością więc zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich płytek. Wiele osób powiela schemat kupna dużych płytek, które są o wiele bardziej wygodne dla wykonawcy, a nie koniecznie podobają się wizualnie klientowi. W poniższym tekście udowodnię Ci jednak, że to płytki 20×20 mają o wiele więcej zalet niż ich większy odpowiednik.

Płytki 20×20 – największe zalety

Nie od dziś wiadomo, że płytki o mniejszych rozmiarach są odporniejsze na uszkodzenia i zaplamienia. Natomiast w przypadku, gdy którakolwiek płytka zostanie jednak zniszczona, to jej wymiana pociąga za sobą o wiele mniejszy koszt finansowy. Wymiana jednej małej płytki zajmuje również o wiele mniej czasu w porównaniu do kafeelka o większych wymiarach.

Czy faktycznie małe płytki, aż tak źle się układają? To mit powielany przez fachowców, którzy nie mają zbyt wiele doświadczenia w pracy. Z pewnością ich największą zaletą zarówno dla wykonawcy, jak i właściciela remontowanego pomieszczenia są niewielkie straty materiałowe w przypadku konieczności ich docinania.

płytki 20x20

Płytki 20×20 – styl, który nigdy nie wychodzi z mody

Jeżeli planujesz, aby w remontowanym pomieszczeniu pojawił się wzór koniecznie wybierz małe, kwadratowe płytki, które pozwalają na stworzenie pięknych, nietypowych wzorów. Niestety w przypadku dużych płytek w szczególności tych o kształcie prostokąta i bardzo dużych wymiarach takiej możliwości już nie mamy. Płytki 20×20 są również idealne w przypadku, gdy chcemy optycznie zmniejszyć pomieszczenie. Ponadto nigdy nie wyjdą z mody dlaczego? Ponieważ ich wielkość jest odpowiednia do stylu retro, rustykalnego, angielskiego, czyli stylów, które zawsze są na czasie. A w związku z możliwością tworzenia z nich różnorodnych wzorów pozwalają na stworzenie każdej nietypowej aranżacji.

Płytki 20×20 z Home100.pl są idealne do wszystkich pomieszczeń. Występują w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu są ponadczasowe. Ich wielkość sprawia, że również odporne na uszkodzenia i zabrudzenia.