Jaki materiał płytek wybrać do garażu?

Posadzki betonowe są często stosowane w garażach. W praktyce jednak wcale nie jest to wygodne. Jest bardzo podatna na ścieranie, przez co garaż jest zawsze zakurzony i brudny. Jeśli nie jesteś zadowolony z niekończącego się żmudnego czyszczenia, lepiej jest wyłożyć podłogę garażu płytkami, takimi jak gres. 

Płytki do garażu z gresu porcelanowego

W tej chwili płytki gresowe na posadzki w garażu są najczęściej wybieranym materiałem. Należy pamiętać, że płytki ceramiczne i porcelanowe to dwa różne materiały. Płytki ceramiczne nie wytrzymają w tak trudnych warunkach. Z kolei gres porcelanowy świetnie czuje się w garażu. Techniczne płytki porcelanowe mają zerową porowatość, więc w ogóle nie wchłaniają wilgoci. Oznacza to, że ten materiał na płytki nie boi się mrozu ani kontaktu z płynami. 

Płytki chodnikowe

Płytki chodnikowe nadają się nie tylko na drogi, ale również jako płytki garażowe. Pochłaniają więcej wilgoci niż gres, ale nadal są wystarczająco wytrzymałym materiałem. Tę wadę rekompensuje duża grubość płyt chodnikowych. Mimo to należy stosować ją z rozwagą. Jest łatwy do zainstalowania własnymi rękami i możesz wybierać spośród wielu opcji projektowania.

Płytki klinkierowe

Płytki do garażu z klinkieru to trwały, praktycznie nienasiąkliwy materiał. Spełnia wymagane parametry materiału na posadzkę w garażu, ale ma też wady. Po pierwsze, jest to dość wysoka cena. Po drugie, istnieje niezwykle skromne zróżnicowanie pod względem wzornictwa. W przeciwieństwie do gresu, płytki klinkierowe mają skąpą paletę barw, nie mówiąc już o fakturach i wzorach.

Płytki kwasoodporne

Płytki kwasoodporne są dobre dla tych, którzy zamierzają stale narażać swój garaż na działanie ostrych środków chemicznych. Ta podłoga wytrzyma wszystko. Na minus również zbyt mała ilość opcji projektowych. Poza tym trzeba mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej masy do warstwy między płytkami a podłożem.