Do jakich wnętrz pasują białe rolety rzymskie?

Rolety stanowią jeden z elementów ozdobnych naszych okien, ale nie tylko. Oprócz tego, że dopełniają wnętrze, a okno zyskuje dzięki nim dodatkową dekorację, są również niezwykle praktyczne. Ciekawą propozycją dla osób, które chcą połączyć estetykę z funkcjonalnością, są białe rolety rzymskie. To popularny wybór m.in. ze względu na ich dużą uniwersalność, a także klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody.

Rolety rzymskie, czyli?

Rolety rzymskie w kolorze białym jak te tutaj są niezwykle modne w ostatnich latach. Ich cechą charakterystyczną są dekoracyjne fałdy materiału, które tworzą się podczas podnoszenia. Dzięki temu dobrze łączą one w sobie estetykę z funkcjonalnością. Co ważne, podczas składania zamówienia na rolety rzymskie możemy sami zdecydować, czy zależy nam na tym, aby były one głównie ozdobą danego okna, czy też służyły nam do mocniejszego zaciemnienia. Tym samym możemy zdecydować się na wybór materiału o różnym stopniu przepuszczania światła. Tkanina w pełni zaciemniająca sprawdzi się dobrze w przypadku zamówienia rolety rzymskiej do sypialni, a bardziej transparentna na przykład do kuchni.

Warto też dodać, że obsługa rolet rzymskich, najczęściej przy pomocy wbudowanego łańcuszka, jest niezwykle prosta i wygodna.

Do jakich wnętrz pasują białe rolety rzymskie?

rolety rzymskie białe

Biorąc pod uwagę kolor, czyli wspomnianą już biel, rolety rzymskie mają bardzo szerokie zastosowanie. Z powodzeniem można je więc umieścić zarówno w kuchni i to utrzymanej w różnych odcieniach, łazience, sypialni, czy też pokoju dziecięcym. Warto jednak zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego materiału, aby w razie potrzeby mógł nam zapewnić mocniejsze krycie i tym samym zaciemnienie.

Jeśli natomiast chodzi o ich styl, delikatność i ciekawe układanie można stwierdzić, że takie rolety najlepiej odnajdą się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu klasycznym, prowansalskim, retro, skandynawskim oraz minimalistycznym.

Klasyczne wnętrza, w których obecne są meble o prostych kształtach, ale też witrynki, będą stanowiły doskonałe tło dla swobodnie układającego się materiału białych rolet rzymskich. Wnętrza prowansalskie, w których dominują miękkie tkaniny, jasne kolor, fiolety, beże i błękity, również nie będą kompletne bez odpowiedniej ozdoby okiennej, jaką są rolety rzymskie. Jeśli ktoś jest zwolennikiem minimalizmu i klimatu Skandynawii we wnętrzach, również może zdecydować się na białe rolety rzymskie. Swoim neutralnym kolorem doskonale wtopią się w tło i nie będą odciągać wzroku od innych elementów w pomieszczeniu.

Należy również dodać, że rolety rzymskie można łatwo zdjąć i wyprać, aby zachować ich czystość na długi czas.