Eleganckie rolety do kuchni – jakie wybrać?

Okno stanowi najważniejszy aspekt wystroju danego pomieszczenia. Rolety rzymskie do kuchni to bardzo praktyczne rozwiązanie. Często jest ona otwartym pomieszczeniem na salon bądź jadalnię. Standardowo rolety rzymskie sterowane są za pomocą łańcuszka koralikowego lub za pośrednictwem uchwytów zamontowanych na górnym i dolnym profilu. Warto zatem postawić na funkcjonalne oraz eleganckie rolety rzymskie do kuchni.

Eleganckie rolety rzymskie do kuchni z woalu

Najistotniejszą kwestią bez względu na sposób montażu rolet rzymskich w pomieszczeniu kuchni jest wybór materiału na roletę. Tkanina powinna być dostosowana stylu i charakteru wnętrza. Przeźroczyste rolety woalowe przypominają tradycyjną firankę. Tego typu materiał pasuje do każdej aranżacji. Dodatkowo stanowi elegancki wystrój pomieszczenia. Odpowiednio dobrana pod względem koloru roleta jest eleganckim dodatkiem i uzupełnieniem wystroju kuchni. Tym samym stanowić będzie ukłon w kierunku tradycyjnych aranżacji wystroju wnętrz. Z charakterystycznym drapowaniem podczas podnoszenia przypomina krótką firaneczkę. Jednak bardziej praktyczna i uniwersalna. Pozwala na zagospodarowanie przestrzeni przy oknie.  Mogą być one jednolite bądź w motywy kwiatowe. Z kolei do nowoczesnych kuchni pasują z tkanin w motywy geometryczne.

ekskluzywne rolety rzymskie

Zaciemniające rolety rzymskie

W większości w pomieszczeniach kuchni okna są duże, a nawet podwójne. Z tego też powodu warto zainwestować w zaciemniające eleganckie rolety rzymskie w kuchni od marki Lestore. Wówczas powinny one zdecydowanie być wykonane z materiałów zasłonowych. Tylko takie skutecznie ochronią przed intensywnym i rażącym słońcem. Jednak nie znaczy to, że tego typu rolety nie mogą być eleganckie. Są one odpowiednikiem zasłon lub kotar. Właściwie dobrane do wielkości okna są opuszczane całkowicie tylko w pewnych porach dnia. W przypadku usytuowania pod oknem blatu kuchennego warto zdecydować się na dodatkowe wstawki w postaci kilku fałd rolety w górnej lub dolnej jej części. Zdecydowanie będzie można regulować jej wysokość. Tym samym nadać kuchni niepowtarzalnego klimatu.