Czy fikus sprawdzi się w dobrze nasłonecznionym miejscu?

Fikus doskonale nadaje się do pomieszczeń nasłonecznionych i ciepłych. Ta roślina doniczkowa świetnie przystosowuje się do każdych warunków, jednak nie oznacza to, iż nie wymaga systematycznej pielęgnacji. Jak więc dbać o fikusa? Kiedy i w jaki sposób należy go przesadzić? Gdzie najlepiej go trzymać? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiedzi zainteresowani znajdą w poniższym artykule,

Fikus – Kilka cennych wskazówek

I choć fikus należy do tych roślin doniczkowych, które sprawdzą się u osób, które kompletnie nie mają ręki do kwiatów, to jednak warto poznać kilka wskazówek i i technik dla optymalnego wzrostu i pielęgnacji tej rośliny.
Przede wszystkim warto zacząć od tego, gdzie należy fikusa postawić. Jeszcze zanim domownicy przyniosą do domu nową roślinę, warto wybrać miejsce, w którym kwiat będzie miał dostęp do naturalnego światła i gdzie nie będzie dotykał innych przedmiotów (np. książek). Można go umieścić na parapecie przy oknie lub na stole w jadalni. Trzeba jednak pamiętać, iż nie lubi on zmian, więc wszelkie przesuwanie i przenoszenie go w inne miejsca absolutnie nie wchodzi w grę.

Co zrobić z przesuszonymi liśćmi?

Warto pamiętać nie tylko o regularnym podlewaniu i czyszczeniu liści delikatną ściereczką. Usuwanie starszych, uszkodzonych liści z rośliny jest w tym przypadku niezwykle ważne. Ponadto, wiosną i latem ważne jest zapewnienie wystarczającej ilości światła i dobrych jakościowo nawozów, aby pobudzić wzrost, ponieważ fikus nie rośnie bardzo aktywnie w bardzo słabym świetle. Jeśli chodzi o podlewanie, konieczna jest stale wilgotna gleba, jednak roślina nie powinna stać w wodzie. Podziału można dokonać podczas przesadzania, jeśli korzenie są zbyt splątane. Z tego rozwiązania korzysta mnóstwo osób. Tym samym po kilku latach w domu lub w biurze pojawia się kilka fikusów (w różnych rozmiarach), które tworzą ciekawą, spójną kompozycję np.: na półkach, regałach lub na parapecie. Fikusy można zamówić tutaj: http://kwiatydonice.pl/fikusy.