Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, wybierając baterie prysznicowe?

Przy wyborze baterii prysznicowej należy kierować się nie tylko jej wyglądem, ceną i sposobem montażu, ale również wieloma innymi elementami, które bardzo dokładnie zostaną opisane w niniejszym artykule. Dzięki kilku prostym wskazówkom nie będą mieli Państwo żądnego większego problemu, aby kupić idealną baterię prysznicową.

Niezawodna głowica

W pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby bateria prysznicowa posiadała porządną głowicę, która jak powszechnie wiadomo odpowiada za regulację wody i zmieszanie wody zimnej z ciepłą. Wysokiej jakości głowica powinna posiadać tłumiki i sitka, które skutecznie tłumią nieprzyjemne szumy spowodowane przepływającą wodą. Warto dokładnie sprawdzić średnicę danej głowicy. Większość modeli dostępnych na rynku ma średnicę 40mm. Jak łatwo się domyśleć im większa średnica, tym oczywiście większy strumień wody będzie mógł przepłynąć.

Jakie są rodzaje głowicy?

Producenci mogą zaoferować głowice ceramiczne, które charakteryzują się dużą wrażliwością na wszelkie zanieczyszczenia wody. Ich największą zaletą jest to, że można bardzo dokładnie ustawić siłę oraz temperaturę wody. Na półkach sklepowych można znaleźć także głowice suwakowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem kilka lata temu i są stopniowo wypierane przez ceramiczne głowice. Warto wspomnieć także o głowicach termostatycznych, które odpowiedzialne są za utrzymywanie stałej temperatury wody.

Porządny korpus

Dobra bateria prysznicowa – https://www.ekspercilazienek.pl/baterie-prysznicowe powinna mieć nie tylko solidną głowicę, ale również niezawodny korpus. W dzisiejszych czasach warto rozglądać się za korpusami z mosiądzu, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą pozwolić sobie na zakup korpusu ze stali szlachetnej, niklu, a nawet złota. Warto zwrócić uwagę także na wagę baterii. Cięższe baterie zazwyczaj mają grubsze ściany, dlatego też są bardziej szczelne i trwalsze.