Jak działają deszczownice?

Deszczownica, zwana także deszczownią, jest częścią systemu prysznicowego montowanego w innowacyjnej łazience. Sercem każdego spośród nich jest bateria prysznicowa czy prysznicowo-wannowa, we współzależności od miejsca w jakim ma być zamontowana. System natryskowy może być natynkowy czy podtynkowy. Oba zawsze mają słuchawkę natryskową. Może mieć ona rozmaity typ oraz wielkość – od małych, walcowatych, poprzez klasyczne koliste aż do małych deszczownic.

Deszczownice wielkie lub małe?

Rozmiar głowicy natryskowej – zarówno natynkowej jak również podtynkowej – winien zależeć od dwóch rzeczy: wielkości kabiny prysznicowej i własnych preferencji. Najpopularniejsze rodzaje mają wielkość od 20 do 30 cm. To powoduje, iż można je umieścić prawie w dowolnej kabinie prysznicowej lub także nad wanną z parawanem.

Pośród wielkich głowic odnajdziemy także rozwiązania dwufunkcyjne, jakie także niezwykle poprawiają komfort kąpieli. Ich plusem jest szansa doboru spośród dwóch rodzajów strumieni – deszczowego i kaskadowego – oraz jego zmiany we współzależności od potrzeb.

Deszczownica do wanny – czym różni się od tejże do prysznica?

Wybierając deszczownice do wanny, nie możemy zapominać o tymże, iż nie jest to zabudowana budowa tak jak w wypadku prysznica – chociażby jeżeli zaopatrzymy ją w parawan na wannowy nie możemy oczekiwać całkowitej szczelności. W związku z tymże lepiej sięgnąć po takie wyjście, jakie nie zachlapie posadzki w czasie kąpieli. Należałoby zatem dobrać deszczownicę o mniejszej wielkości, jaka będzie rozlewać wodę na mniejszej przestrzeni.

Deszczownice z baterią lub bez?

Decydując na montaż deszczowni do doboru mamy dwa typy – z baterią czy bez. To, który spośród nich dobierzemy zależy jedynie od tego, czy chcemy pozostawić poprzednią baterię natryskową, lub także planujemy wymienić całość umeblowania powierzchni prysznica. Jeżeli mamy nową baterię, jaką chcielibyśmy zostawić, możemy ją bezpośrednio skompletować z dedykowaną do takiego montażu deszczownicą.