Jakie zalety mają nowoczesne oprawy halogenowe?

Oprawy halogenowe są rozwiązaniem stosunkowo tanim i bardzo funkcjonalnym, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Do wyboru jest wiele kształtów i kolorów, dlatego też doskonale sprawdzą się one w każdym wnętrzu. Nowoczesne halogeny sufitowe wbrew pozorom spotkań można nie tylko w salonie, ale również w kuchni, łazience albo przedpokoju. Jest to doskonały wybór dla osób, które poszukują głównego albo dodatkowego źródła światła.

Jakie największe atuty?

Halogeny sufitowe oferują bardzo szybki zapłon, dlatego też nie trzeba czekać na to, aż żarówka zacznie świecić w 100% ze swoją maksymalną mocą. Nie można zapominać także o tym, że nowoczesne halogeny są energooszczędne. W dużej mierze to właśnie dzięki oprawom halogenowym można obniżyć zużycie energii elektrycznej nawet o 70%. Rachunki za prąd cały czas idą w górę, dlatego też tym bardziej warto postawić na energooszczędne technologie. Warto wspomnieć także o tym, że halogeny świecą ze znacznie większą mocą. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać żarówki wysoko albo niskonapięciowe.

Jakie zastosowanie mają oprawy halogenowe?

Oryginalne oprawy halogenowe (więcej) mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Na półkach sklepowych znaleźć można oprawy odporne na wilgoć, które śmiało można stosować w łazience lub kuchni. Nowością na rynku są oprawy halogenowe, które można stosować na zewnątrz. Godne polecenia są specjalne halogeny z czujnikiem ruchu. Oprawy tego typu uruchamiać będą lampy tylko wtedy, gdy wykryją ruch. Spotkać można także specjalne oprawy, które posiadają czujnik zmierzchu. Oprawy halogenowe wyróżniają się wysoką odpornością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Mowa tutaj przede wszystkim o opadach atmosferycznych.

Moda na halogeny kryształowe

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się oprawy halogenowe kryształowe. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych lampach, które wyróżniają się pięknymi zdobieniami kryształowymi. Jest to idealny wybór dla osób, które poszukują energooszczędnego i dekoracyjnego oświetlenia. Nowoczesne oprawy halogenowe ozdobione eleganckimi kryształami są prawdziwymi dziełami sztuki. Do wyboru są oczywiście halogeny natynkowe i wpuszczane. Oprawy halogenowe natynkowe umożliwiają powierzchniowy montaż. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie trzeba wykonywać większych otworów w ścianie. Przy wpuszczanych halogenach niezbędne jest zastosowanie otwornicy.