Co warto wiedzieć o liniowym odpływie?

Odpływy liniowe nie bez powodu cieszą się tak dużym uznaniem w wielu miejscach. Są nazywane też odwodnieniem liniowym lub rynienką prysznicową. Najprościej rzecz ujmując, jest to element łazienkowej armatury, jaki ma za zadanie odprowadzać wodę z kabiny prysznicowej. Jakie zalety ma odpływ liniowy w domu? Czym się wyróżnia? Dlaczego warto na niego postawić?

Odpływ liniowy

Odpływ tego typu pozwala stworzyć funkcjonalną i efektywną strefę natryskową typu walk in, czyli bez brodzika. Widoczny ruszt bazuje na ciekawych wzorach, co pełni funkcje dekoracyjne i użytkowe. Instalacja odpływu nie zawsze jest możliwa, co warto mieć na uwadze. Obecnie odpływy liniowe cały czas są modne i dają sporo możliwości aranżacyjnych w łazience. 

Zalety odpływu liniowego

Nie zapominajmy o tym, że odpływ ma wiele zalet. Dawniej było spotykane jedynie w miejscach publicznych i obiektach sportowych. Dziś taka opcja jest wdrażana w mieszkaniach, apartamentach, czy też domach jednorodzinnych. Co dają odpływy liniowe z Ekspercilazienek.pl? Z pewnością pozwalają zaaranżować prysznic bez brodzika i umieścić kabinę w dowolnym miejscu we wnętrzu. Odwodnienie liniowe może znajdować się przy ścianie lub na środku kabiny, w zależności od potrzeb. Brak konieczności montowania brodzika pozwala dobrać takie rozmiary i kształty kabiny, które wpasują się w całe otoczenie. Ruszt dekoracyjny jest jedynym widocznym elementem i zazwyczaj położony jest na poziomie posadzki. Bezprogowe wejście pod prysznic nadaje w łazience charakter i estetykę.