Postaw na minimalizm w kabinach prysznicowych

W ostatnim czasie króluje prostota, nie wybieramy pstrokatych kolorów, łazienek nie wykańczamy na niebiesko, mimo że kiedyś był to standard. Dzisiaj stawiamy na neutralne kolory oraz naturalne materiały. Najlepiej postawić na kabinę z małą ilością elementów ozdobnych, wystarczą zaledwie czarne szprosy, aby wyglądała naprawdę efektywnie.

Kabiny prysznicowe z czarnymi elementami to prawdziwy hit, warto do nich oczywiście dobrać czarną baterię prysznicową. Czerń znakomicie prezentuje się w połączeniu z płytkami imitującymi beton lub marmur, a nawet drewno. 

Kształt kabiny również ma znaczenie – wcześniej często wybieraliśmy kabiny półokrągłe, ale dziś odeszły one w niepamięć. Dziś wolimy ostrzejsze kształty, takie jak kwadrat lub prostokąt. Jeśli wybierzemy kabinę o takim kształcie, wówczas uzyskujemy więcej miejsca pod prysznicem. 

Elegancka łazienka z elegancką kabiną prysznicową

Nie każdy chce wykańczać toaletę w stylu nowoczesnym, niektórzy chcą stworzyć pomieszczenie glamour. Kabin prysznicowych jest naprawdę wiele, jednak najbardziej szykowne są te, które zawierają złote elementy. Złota ramka na szybę to perfekcyjny pomysł, ponieważ mamy akcent dekoracyjny, ale nie jest on przesadzony. Warto jednak pamiętać, że jeśli kabina jest złota, wówczas inne dodatki w łazience powinny być także utrzymane w tej kolorystyce. 

Kabiny z brodzikami również nie cieszą się już popularnością – ich czyszczenie to prawdziwy dramat. Łatwiejsze w utrzymaniu są kabiny typu walk in, gdzie jedyne, co oddziela prysznic od reszty łazienki to szyba. Jest to ogromna wygoda, a także oszczędność miejsca.

Kabiny prysznicowe walk in z oferty Rea Hurt to także świetne rozwiązanie dla osób starszych, które mają problem z wejściem do wanny, czy prysznica z wysokim brodzikiem.