Startery do świetlików

Do sprawnego działania oświetlenia niezbędne jest korzystanie z posiłkowych akcesoriów, które usprawnią korzystanie i jego jakość. Jednym z nich są startery do świetlówek.

Jak działają startery?

Zadaniem starterów do świetlówek jest inicjacja zapłonu w żarówkach i ochrona przed potencjalnym spięciem i przegrzaniem obwodu. Gwarantują one szybszy i bezpieczniejszy zapłon, przy jednoczesnym zabezpieczeniu świetlówki (nawet podczas minusowych temperatur). 

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rynek akcesoriów do oświetlenia proponuje różne rodzaje starterów do świetlówek. Zapłonnik elektroniczny powinien wpisywać się w określone normy jakości, ponieważ to od niego zależy działanie całego systemu oświetlenia. Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę, na takie czynniki, jak: łatwość montażu, parametry techniczne, wysoką wytrzymałość. Istotny jest materiał wykonania i dopasowanie do posiadanej świetlówki. Najlepszym wyborem będą te wykonane z, na przykład polikarbonatu, który jest odporny na promieniowanie UV. Takie cechy umożliwiają jednoczesne wykorzystanie do montażu wewnętrznego, jak i do oświetlenia zewnętrznego. Z racji dzisiejszych wymogów przyrody, należy wybierać zapłonniki przyjazne środowisku, które poddają się recyklingowi, czyli niezawierające ołowiu.