Kolorowe poduszki – przepis na interesujący salon

Poduszki dekoracyjne to jeden z najważniejszych elementów salonu. To dzięki dobrze dobranym kolorowym poduszkom pokój dzienny staje się wyjątkowy i przytulny. Jak dobierać poduszki, by wyglądał ciekawie i niebanalnie?

Duże czy małe?

Kolorowe poduszki w zróżnicowanych rozmiarach oraz kształtach to idealny przepis na ciekawe i niebanalne wnętrze. Wybierając rozmiar oraz ilość poduszek trzeba kierować się rozmiarem sofy. Na kanapie 2-osobowej maksymalnie mogą pojawić się 3 poduszki. Na większej maksymalnie do 5. Trzeba pamiętać, że poduchy nie mogą przeszkadzać w wygodnym odpoczynku. Wybierając poduszki kolorowe na sofę warto również zróżnicować ich kształty i rozmiary. Na małą sofę idealna będzie poduszka 45 x45 cm. Większa może być przytłaczająca.

Różne wzory, różne faktury

Kolorowe poduszki


Chcąc stworzyć ciekawy wystrój pokoju dziennego warto trochę poeksperymentować. Łączenie kolorów oraz faktur do dobry początek, by stworzyć interesującą ekspozycję poduszek. Do nowoczesnego wnętrza idealnie będą pasowały poduszki we wzory geometryczne. Florystyczne wzory sprawdzą się w salonie w stylu skandynawskim, a zwierzęce w pokoju dziennym, gdzie dominuje styl klasyczny.

Warto kolorowe poduchy układać tak, by łączyć jednolite poduszki z tymi wzorzystymi, dzięki temu salon będzie ciekawszy. Kolejnym pomysłem jest zabawa teksturą. Różnorodne materiały mogą wyglądać bardzo interesująco, ale tylko wtedy, gdy zachowamy spójność kolorystyczną.

Wybieranie poduch do pokoju dziennego to świetna zabawa. Warto zdecydować się na odważne mariaże, gdyż dzięki temu można stworzyć pomieszczenie, które będzie jedyne w swoim rodzaju.