Okna skrzynkowe – styl i klasa w najlepszym wydaniu

Piękne dworki, zabytkowe budynki i miejsca z duszą – kojarzyć się mogą nie tylko z historią, ale również nienagannym wyglądem. Jednym z elementów tychże miejsc są okna skrzynkowe, które – na pozór niezauważalne – potrafią wywrzeć wspaniałe i niespotykane wrażenie.

Powracając do łask…

Okna skrzynkowe niegdyś były jednymi z najczęściej stosowanych zarówno w szlacheckich dworkach, jak też i budynkach większego kalibru. Po wielkiej sławie odeszły do przysłowiowego lamusa, jednak obecnie przyszedł ponownie czas odrodzenia. Dziś okna skrzynkowe są stosowane zarówno przy renowacji miejsc zabytkowych, jak też i montuje się je w dopiero budowanych domkach prywatnych. Pomimo upływu lat, ich wygląd nie zmienił się zbyt mocno, jednak ich produkcja to całkiem odmienny temat.

Do ich produkcji stosuje się między innymi drzewa o najwyższej jakości: sosnę, meranti, modrzew oraz dąb. Co więcej – do ich projektowania używa się nowoczesnej technologii, która pozwala uzyskać nie tylko ciekawą formę okien, ale także i wysokie parametry izolacyjności termicznej.

Konstrukcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe posiadają ramę okienną, która składa się z ościeżnicy oraz krosna. Do niej mocowane są podwójne skrzydła okienne, które otwiera się od środka. Najczęściej szyba zewnętrzna posiada mniejsze wymiary w stosunku do szyby wewnętrznej. Są to odpowiednio szyby zespolone oraz pojedyncze.

Okna te są impregnowane materiałami najwyższej jakości metodą zanurzeniową, a także – najczęściej – trzykrotnie malowane sposobem hydrodynamicznym. Dzięki temu, są one w pełni odporne na warunki atmosferyczne, takie jak silne promieniowanie słoneczne, śnieg czy też deszcz.

Warto również wspomnieć, iż zastosowanie okien skrzynkowych produkowanych przez Witraż to połączenie nie tylko dwóch światów, ale także i nienagannego stylu, który królował przed lat, a dziś znów pnie się na szczyt popularności.