Różne rodzaje pojemników na pranie

Funkcjonalny kosz na pranie będzie zarówno praktycznym pojemnikiem służącym do przechowywania odzieży, jak i ciekawym elementem wyposażenia domu czy mieszkania. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla siebie model.

Wiklinowe kosze na pranie

Wiklina to materiał uniwersalny, gdyż sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych stylizacjach. Kosze wiklinowe zazwyczaj posiadają materiałową wyściółkę i klapę, co sprawia, że na zewnątrz nie przedostają się żadne nieprzyjemne zapachy, a zawartość kosza pozostaje niewidoczna na zewnątrz. Tego rodzaju kosze mogą mieć kolor naturalny, ale bardzo często są pomalowane na biało, co rozjaśnia wnętrza, a zarazem się do nich dopasowuje.

Inne rodzaje pojemników na pranie

Kosze na pranie mogą występować także w formie płóciennych toreb na stojaku. Są one wtedy idealne szczególnie na bieliznę i drobniejsze ubrania. Takie torby mogą mieć różne rozmiary, ale ważne jest, że nie zajmują tyle miejsca co zwykłe kosze. Do tego można je powiesić tak, by prawie nie były widoczne. Kolejną opcją na przechowywanie brudnych ubrań są drewniane skrzynie, które dodatkowo mogą pełnić funkcję siedziska i ozdoby wnętrza. Takie skrzynie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność przestrzeni.