Nowoczesne rozwiązania do niewielkiej łazienki

Aranżacja łazienki to trudne zadanie. Nie zawsze nasze łazienki mają takie rozmiary, jak byśmy sobie tego życzyli. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazani na nudne, sztampowe rozwiązania. Jak ożywić łazienkę, która nie jest imponujących rozmiarów?

Wanna czy natrysk?

W niewielkiej łazience bardzo często wybieramy natrysk, gdyż jest to sposób na zaoszczędzenie cennego miejsca. Nie jest to jednak konieczność.

https://home100.pl/wanny/0,marmorin

Niewielka łazienkę również można ciekawie zaaranżować wykorzystując wannę. Trzeba jednak poszukać niebanalnych rozwiązań.

Wanny ustawione wzdłuż jednej ze ścian mogą wyglądać ciekawie i niestandardowo. Trzeba jedynie skusić się na model, który wykończony jest w charakterystyczny sposób.

Wanna Marmorin

Wanna marmorin narożna pozwala na wykorzystanie rogu łazienki, co pozwoli na wygospodarowanie dodatkowego miejsca na szafkę, kosz na pranie czy zabudowę, w której można ukryć najpotrzebniejsze w łazience rzeczy.

Wanna wolnostojąca – czy to możliwe w niewielkiej łazience?

Wanna marmorin wolnostojąca nie musi wyglądać na dużą i optycznie zmniejszać łazienki. W dużych, ładnych łazienkach stawiamy je na środku.

W mniejszej łazience warto wykorzystać jedną ze ścian. Dzięki efektownemu wykończeniu wanna marmorin wydaje się być delikatna i filigranowa.

Chcąc optycznie powiększyć łazienkę warto zdecydować się na wannę w białej zabudowie. Biały kolor sprawi, że przestrzeń będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie do obudowy wanny drobnej mozaiki. Warto zwrócić uwagę, by kafelki były błyszczące. Gra światła bardzo korzystnie wpłynie na wygląd pomieszczenia.

Nie tylko duże i przestronne łazienki mogą wyglądać elegancko i gustownie. W mniejszych łazienkach trzeba wykorzystać sprytne pomysły oraz nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na umieszczenie wanny, o której marzy wiele osób.