Lustro łazienkowe

Łazienka to bardzo ważna część każdego mieszkania. Aby w stu procentach spełniała swoją funkcję, nie wystarczy zamontować w niej wannę, prysznic, umywalkę i toaletę. Nieodzowne jest zawieszenie w niej lustra łazienkowego. Jest to niezbędny element, który spełnia podwójną rolę.

Dwie funkcje lustra  łazienkowego

Lustro łazienkowe obok funkcji czysto użytkowej pełni również funkcję dekoracyjną. Korzystają z niego wszyscy: dzieci, rodzice, dziadkowie. Jest niezbędne, gdy chcemy wykonać makijaż, nałożyć maseczkę, uczesać włosy, ogolić się. Z jednej strony jest niezastąpione przy zabiegach  kosmetycznych i  pielęgnacyjnych. Z drugiej strony stanowi ozdobę łazienki. Z jego pomocą zaaranżować możemy każdą przestrzeń.

Jakie lustro do łazienki?

Wybierając lustra łazienkowe powinniśmy kierować się nie tylko naszymi upodobaniami. Warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i fakt, że za ich pomocą możemy zmodyfikować proporcje łazienki i optycznie ją powiększyć. Kolejnym aspektem przy wyborze lustra łazienkowego jest uwzględnienie w jakim stylu jest ona urządzona: glamour,  loftowym, skandynawskim, minimalistycznym czy klasycznym. Dokonując aranżacji łazienki, należy zwrócić uwagę na formę i kolorystykę lustra. Wybierajmy takie, aby współgrało z pozostałymi urządzeniami. Estetyczny wygląd, dobra jakość materiału, solidne wykonanie i funkcjonalność to podstawowe warunki, które spełnione, pozwolą cieszyć się lustrem łazienkowym przez wiele lat.