Lampa stojąca podłogowa – dlaczego to dobry wybór?

Lampy stojące mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają na jednoczesne wyeksponowanie walorów pomieszczenia i ukrycie jego mankamentów. Dobrze dobrana lampa potrafi ożywić pomieszczenie. Dużą zaletą tego typu lamp jest ich mobilność. Można ją ustawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu i w razie potrzeby po prostu przestawiać. Zatem jak wybrać lampę stojącą?

Walory użytkowe lamp stojących

Lampa stojąca to znakomite źródło oświetlenia dodatkowego. Świetnie komponuje się z oświetleniem głównym i lampami stołowymi. Jednym z zadań lampy stojącej jest organizacja wnętrza. Mowa tu o tym, że zastosowanie tego typu lampy pozwala na wydzielenie w pomieszczeniu stref funkcyjnych. W salonie lampę stojącą dobrze jest ustawić obok kanapy lub fotela. W ten sposób można znakomicie doświetlić miejsce swojego codziennego wypoczynku. Jeśli salon jest mały, to lampę stojącą można wykorzystać do powiększenia optycznie pomieszczenia. Aby ten efekt uzyskać, wystarczy ustawić w roku lampę z kloszem skierowanym ku górze.

Wyjątkowa atmosfera

To, do czego lampa stojąca nadaje się idealnie, to tworzenie przytulnej i nastrojowej atmosfery w pomieszczeniu. Jeśli chce się taki efekt uzyskać, to warto postawić na model lampy z delikatnym i ciepłym światłem. Dobrym przykładem może być tu lampa stojąca podłogowa z zabudowanym kloszem. Alternatywą może być lampa z jednym, małym punktem świetlnym.

Estetyka w pomieszczeniu

Zastanawiając się nad tym, jak wybrać lampę stojącą spomiędzy ofert typu Witek.pl, podjąć jeszcze trzeba temat jej wpływu na estetykę pomieszczenia. Jeśli lampa stojąca będzie właściwie dobrana, to znakomicie podkreśli charakter pomieszczenia. Co ważne, na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta różnych rodzajów i modeli lamp stojących. Dzięki temu wybrać można taką, która idealnie pasować będzie do aranżacji pomieszczenia.  Niezależnie od tego, czy salon urządzany jest w stylu klasycznym, nowoczesnym czy skandynawskim, na pewno nie będzie problemu ze znalezieniem takiej lampy, która do takiego stylu będzie pasować. Warto dodać, że dostępne są także modele uniwersalne, czyli takie, które pasować będą w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone.

Optymalna wysokość lampy stojącej

Skoro mowa jest o lampach stojących, to nie można pominąć kwestii jej wysokości. Jaka zatem powinna być wysokość lampy stojącej? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wysokość lampy stojącej uzależniona powinna być przede wszystkim od wysokości pomieszczenia, a także jego charakteru. Istotna pod tym względem jest również funkcja, jaką lampa ma w danym pomieszczeniu spełniać. Jeśli chce się rozświetlić całe pomieszczenie, to postawić należy na lampę wyższą. Jeśli jednak chce się oświetlić tylko jedno, konkretne miejsce, to lampa może być niższa. Warto tu wspomnieć, że zakupić można także lampę stojącą z możliwością regulacji jej wysokości. To dobre rozwiązanie dla osób niezdecydowanych. W razie potrzeby zawsze można zmienić wysokość lampy i dostosować ją do bieżących potrzeb.