Jakie poduchy na kanapę wybrać?

Poduszki dekoracyjne stanowią popularny dodatek do wnętrz. Nie tylko ozdabiają pomieszczenie, ale również dodają mu przytulnego, domowego klimatu. Miękkie materiał stanowi przyjemne podparcie podczas oglądania telewizji czy wieczornego relaksu przy książce. Poduszki na sofę mogą być identyczne, utrzymane w podobnej kolorystyce lub całkowicie różne.

Poduchy na kanapę – jakie wybrać?

Wybierając poduszki na kanapę, należy kierować się przede wszystkim aranżacją wnętrza. Każdy styl wymaga dopasowania odpowiednich kolorów, wzorów czy nawet wielkości poduszek. W związku z tym aranżacje skandynawskie świetnie komponują się z jednolitymi, pastelowymi odcieniami, natomiast rustykalne z kwiatowymi wzorami. Salony urządzone w stylu industrialnym świetnie prezentują się z poduszkami w wyrazistych, intensywnych kolorach. Dużą popularnością we współczesnej aranżacji wnętrz cieszą się:

  • akwarelowe kombinacje roślin,
  • wzory inspirowane motywem Mandali,
  • wzory kwiatowe.

Poduszki na kanapę – ozdoba i wygoda

Pojedyncze poduszki lub w komplecie mogą całkowicie odmienić wygląd wnętrza, uzupełniając dekorację. Wybierając konkretny rodzaj, należy jednak nie tylko zwrócić uwagę na styl, wzór czy kolor poduszki, ale również jakość jej wykonania. Szczególnie dekoracyjne są poduszki na kanapę szyte ręcznie, ponieważ wykonywane są z niezwykłą precyzją, jak i dokładnością. Oprócz tego, że świetnie prezentują się na kanapie czy sofie, mogą także ozdabiać fotel, gwarantując przyjemny wypoczynek. Ich antyalergiczny lub silikonowy wkład gwarantują jednocześnie odporność na wgniecenia, dzięki czemu prezentują się estetycznie przez długi czas.