Którą „kątówkę” wybrać?

Pewnie wiele osób już wie, że szlifierka kątowa na baterie jest nieocenionym towarzyszem wielu prac budowlanych. Mężczyźni mówią na nią „kątówka”. Chociaż równie często można spotkać się z pojęciem „boszówka”. Właściwie – to sama nazwa nie jest aż tak ważna. Najważniejszy jest fakt, aby otrzymać narzędzie, które będzie pomagać przy wykonywaniu prac budowlano-remontowych i nie tylko. Szlifierki kątowe są takim narzędziem, które znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, jak również w branży usługowej.

Uniwersalne narzędzie

Dlaczego Milwaukee szlifierka akumulatorowa są tak bardzo popularne? W końcu nie są to jedyne elektronarzędzia, jakie dostępne są w sklepach. Przy tej okazji można szybko przypomnieć, że spotkać można kilka rodzai szlifierek. Na tej liście znajdują się oscylacyjna, taśmowa, mimośrodowa, typu delta. Tak, one również są użytkowane, ale ich popularność jest niska, ze względu na rodzaj prac, jakie można nimi wykonać. Co innego „kątówki”. To właśnie dzięki nim można szlifować, polerować, satynować. Oczywiście, to dzięki niej można również przecinać różnego rodzaju materiały. To chyba najważniejsza funkcja szlifierek kątowych.

szlifierka kątowa milwaukee

Prosta czy zaawansowana?

To już zależy od indywidualnych potrzeb. Jednoręczna szlifierka kątowa Milwaukee, będzie niezwykle pomocna przy wykonywaniu podstawowych prac. Doceniana za to, że nie jest tak duża, dzięki czemu nikt nie ma problemu z jej utrzymaniem. Tylko że niekiedy bardziej wskazana będzie szlifierka dwuręczna – cięższa, ale bardziej precyzyjna. Dedykowana do prac zaawansowanych, które wymagają m.in. ingerencji w beton. Ta druga grupa szlifierek osiąga moc min. 1800 W. Jednoręczne są słabsze, ale nie trzeba odczytywać tego jako wadę. W szczególności, że w domach dwuręczne szlifierki nie są tak często wykorzystywane.