Lamele drewniane w nowoczesnym mieszkaniu

Drewno to materiał klasyczny i uniwersalny. Często bywa kojarzony z nudną klasyką, która może się podobać, ale też może być bez problemu wyparta przez nowocześniejsze materiały. Tymczasem oryginalnie wyglądające lamele drewniane sprawiają, że coraz więcej osób chce mieć w domu ściany z drewna.

Drewno w różnych osłonach

Wybór lameli może być podyktowany impulsem albo rozsądną kalkulacją. Tego typu rozwiązanie pasuje do bardzo różnych wnętrz i może się podobać, zwłaszcza że asortyment sklepów pozwala na wybór paneli o odpowiednim kolorze i typie. Kolorystyka pozwala na stworzenie ładnej kompozycji we wnętrzu, nawet jeśli jest ono już prawie w całości urządzone i trzeba uważać na to, by nie wymieszać stylów. Dostępne są cieplejsze i chłodniejsze odcienie, zresztą podobnie jak w przypadku mebli czy dodatków wykonanych z drewna. https://www.golddoor.pl/pl/menu/lamele-1379.html

Nowoczesne wnętrze a drewniane elementy wyposażenia

Uniwersalność drewna wcale nie sprawia, że materiał ten nie może prezentować się nowocześnie. Wybrane lamele na ścianie mogą sprawić, że przeciętne do tej pory pomieszczenia nabiorą oryginalnego charakteru. Trzeba jedynie uważać, by nie przesadzić z resztą wyposażenia, bo zbyt dużo drewnianych akcentów może generować przesyt. Nowoczesne lamele drewniane pionowe wystarczą w zupełności, jako element dekorujący wnętrze. Niektóre z nich dzięki subtelnemu połyskowi lub wyjątkowo kunsztownemu układowi wyglądają naprawdę stylowo i zdecydowanie nie potrzebują już żadnych więcej dodatków. Rozwiązaniem mogą być jednak np. rośliny.

Nowoczesne wnętrze a drewniane elementy wyposażenia