Lampy, które urozmaicą aranżację salonu

Oświetlenie salonu, czyli centralnego miejsca w każdym domu, powinno być dokładnie zaplanowane. Spędza się w nim mnóstwo czasu więc wymaga odpowiedniego doświetlenia. Podczas wspólnych posiłków, przyjmowania gości, oglądania telewizji, rozmów czy zwykłego leżenia na kanapie, zawsze w pewnym momencie trzeba zapalić lampy i korzystać z ich blasku przez określony czas. Lampy do salonu muszą wyróżniać się ciekawym stylem i praktycznymi właściwościami. Wybrać należy takie, które będą pasować do stylu wnętrza lub to wnętrze mocno zaakcentują, na przykład kolorem lub kształtem.

Dodatki w stylu art deko

Styl art deco powstał w latach dwudziestych XX wieku. Miał być wyrazem sprzeciwu wobec secesji, gdzie linia falista i przesyt ozdób zdominowały wszystkie dziedziny sztuki. Art deco wprowadzał symetrię i harmonię, geometryczne wzory, bogatą kolorystykę i funkcjonalność.

Rozpoczęto wtedy produkcję wyrobów zdobniczych na masową skalę. Były wykonywane ze stosunkowo drogich materiałów, z dbałością o szczegóły. Stały się więc przedmiotami luksusowymi, na które nie wszystkich było stać.

Styl, który powstał czerpał wzory ze stylów poprzednich i tworzył nowoczesne, funkcjonalne i niezwykle eleganckie przedmioty. Wśród nich szczególnie piękne były lampy art deco z candellux.com.pl.

Geometryczne formy i szlachetne materiały

Popularność stylu art deco nie ustaje. Dzisiejsze wnętrza i dodatki można swobodnie aranżować zgodnie z założeniami tego stylu. Bo idealnie łączą klasykę z surowością współczesnych wnętrz. Wybór lamp art deco do domu i przede wszystkim do salonu to świetny pomysł na stworzenie w nim niepowtarzalnego klimatu i dodatkowej ozdoby. Kinkiety, stojące i wiszące lampy art deco są wykonane z elementów drewnianych i metalowych, wykończonych w brązie, mosiądzu, miedzi i chromie. Mają bogatą kolorystykę od bieli, czerni, złota po intensywne zielenie, szafiry czy błękity. Abażury i klosze często przyjmują formę geometryczną i ciekawy kolor.

Niektóre żyrandole w stylu art deco mogą zadziwiać swoimi rozmiarami. Zdobione są sporą ilością drobnych szkiełek, rozjaśniają niebywale pomieszczenie, zrobione są z prawdziwym rozmachem. Mają zadziwiać i doskonale oświetlić duży salon. Kinkiety i lampy stojące mają często na kloszach grawerowane zygzaki i szewrony. Klosze mogą być szklane lub porcelanowe, w różnych kolorach. W podstawach lamp umieszczano często figurki kobiet utrwalonych w ruchu. Lampy art deco mają salon przede wszystkim pięknie ozdobić, nadać mu blasku i stworzyć niepowtarzalny, ciepły klimat.