Kosze prezentowe na ślub – co warto o nich wiedzieć?

Ostatnimi czasy niezwykle popularne stało się wręczanie na ślubach upominków gościom, rodzicom lub dziadkom. Młoda para nie tylko sama odbiera prezenty, lecz również je wręcza i bardzo często wykorzystuje w takim wypadku kosze prezentowe na ślub. Co powinniśmy o nich wiedzieć, jeśli i my będziemy chcieli z nich skorzystać na własnej ceremonii ślubnej?

Czym są tego rodzaju kosze?

Najprościej można powiedzieć, że jest to swego rodzaju tematyczny zestaw różnego typu przedmiotów, które umieszczone są w gustownym i bardzo estetycznym koszu najczęściej wykonanym z wikliny, choć nie jest to wcale regułą.

Dlaczego tak chętnie są one używane? Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o tym, że na rynku bez większych problemów zakupić możemy ogromne ilości najróżniejszych wersji takich koszy, co pozwala dobrać je pod gusta każdego zaproszonego gościa.

Co ciekawe, istnieje również możliwość samodzielnego wykonania takiego kosza, co oczywiście pozwoli znacznie oszczędzić.

Komu mogą być wręczane ślubne kosze prezentowe?

Niewątpliwą zaletą takiego rodzaju koszy jest ich ogromna uniwersalność. Oznacza to, że mogą być one wręczane niemal każdemu, gdyż ich skład może być swobodnie modyfikowany. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby specjalnie opracowany kosz dać rodzicom, dziadkom, a także chrzestnym lub po prostu obecnym na weselu dzieciom czy też każdemu przybyłemu gościowi.

Co ciekawe, po takie kosze sięga się coraz częściej także w sytuacji, gdy chce się podziękować oficjalnym przedstawicielom kraju lub kościoła. Można więc obdarować nimi urzędnika udzielającego nam ślubu lub księdza.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje koszy prezentowych na ślub?

Najważniejszą zaletą tego rodzaju koszy jest ich ogromny wybór, który gwarantuje, że mogą być one wręczone niemal każdemu. Warto więc teraz zadać sobie pytanie, jakie tak właściwie wersje koszy prezentowych są dostępne u sprzedawców typu Z-Miłości.pl?

Jednym z najczęściej wybieranych wariantów jest oczywiście słodki kosz prezentowy. Jego głównym składnikiem są różnego rodzaju słodycze, lecz nie trzeba się w tym wypadku ograniczać do już gotowych czekolad, batonów czy cukierków. Doskonałym wyborem będą bowiem kosze, które składać się będą z domowych wypieków w postaci ciast i ciasteczek.

Słodkie kosze adresowane są przede wszystkim do młodszej grupy gości, natomiast drugi bardzo popularny wariant do tej znacznie starszej — chodzi oczywiście o kosze z alkoholem. Po jakie trunki najlepiej sięgnąć projektując tego rodzaju upominek? Zarówno piwo, jak i wódka nie będą zbyt dobrym rozwiązaniem, a zamiast nich poleca się wybranie win. Jeśli wybieramy kosze np. dla taty i teścia, możemy zdecydować się także a bardziej elegancki trunki, takie jak koniaki lub whiskey.

Na sam koniec warto pomyśleć jeszcze o najstarszej grupie gości, czyli babciach i dziadkach. W tym wypadku doskonałym wyborem będą kosze zawierające w sobie ciekawe odmiany herbat, a także kaw. Często wraz z nim umieszczane są także zestawy do ich parzenia i podawania, co dodatkowo ubogaca taki zestaw.