Ślub w wiejskim stylu

W sklepach z akcesoriami i dekoracjami ślubnymi znaleźć można bardzo wiele dodatków w stylu rustykalnym. Wszystko dlatego, że ten trend jest ostatnimi czasy bardzo modny, jeśli chodzi o wyprawianie wesel. Osoby, które zastanawiają się, czym tak właściwie jest styl rustykalny, muszą wiedzieć, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Na czym polega styl rustykalny w ślubach?

Styl rustykalny to styl, który całymi garściami czerpie z wiejskiej atmosfery. Nie trzeba jednak obawiać się o to, czy jest on wystarczająco dekoracyjny. Wystarczy poszukać inspiracji w sieci, by na własne oczy przekonać się, że styl rustykalny doskonale potrafi podkreślić wyjątkowość dnia ślubu. Odpowiednio dobrane dodatki, zaproszenia ślubne rustykalne, obfite oświetlenie i zastosowanie naturalnych materiałów – to wszystko tworzy spójną i harmonijną całość, która na pewno zapadnie w pamięć zaproszonym gościom.

Materiały stosowane w stylu rustykalnym

Styl rustykalny przede wszystkim ściśle związany jest z naturą. Dlatego na różnych salach weselnych udekorowanych w tym stylu najczęściej spotkać można drewno, mech, jutę, płótno, koronki czy też papierowe dekoracje. Kolorystyka ślubów rustykalnych z reguły utrzymana jest w stonowanych odcieniach, często wzbogaconych nutą zieleni. Przykładowe zaproszenia ślubne rustykalne najczęściej ozdobione są wiejską koronką: https://z-milosci.pl/zaproszenia-slubne/rustykalne, czasem motywami kwiatowymi. Najczęściej wykonane są z grubego, szarego papieru, który wbrew pozorom prezentuje się bardzo szykownie i efektownie.