Organizacja rustykalnego wesela – o czym pamiętać?

Coraz większą popularnością cieszą się rustykalne śluby. Odchodzi się już od przyjęć przypominających wielki bal, a stawia na naturę. W jaki sposób przygotować takie przyjęcie? Co jest na nim naprawdę ważne?

  1. Sukienka panny młodej

Rustykalny ślub wiąże się z wyborem odpowiedniej sukienki. Warto wybierać modele zwiewne, delikatne. Takie, które nie eksponują zbyt wiele ciała, ale podkreślają go koronką. Rustykalne sukienki ślubne mają zazwyczaj nieco dłuższy rękaw. Istotna jest także oprawa sukienki. Nie sprawdzą się mocno wystylizowane koki. Zdecydowanie lepiej wyglądać będą delikatne fale lub luźno zapleciony warkocz.

  1. Zaproszenia

Zaproszenia powinny odpowiadać motywowi przewodniemu. Najlepiej więc wybierać spośród zaproszeń ślubnych rustykalnych. Mogą być to bardzo minimalistyczne wzory na eko papierze. Najlepiej, jeśli zaproszenia będą przewiązane delikatną koronką. Mogą być zamówione, ale także wykonane samodzielnie. Zaproszenia ślubne rustykalne powinny odwoływać się do natury.

  1. Sala weselna

Ważne, żeby nie była ozdobiona zbyt dużą liczbą przedmiotów. Sprawdzą się delikatne elementy w postaci koronkowych obrusów na stoły. Świetnie wyglądać będą białe kwiaty. Warto postawić je w wysokich, chudych wazonach dzięki czemu nie będą przeszkadzać gościom w rozmowie.