Do czego potrzebna jest ościeżnica regulowana?

Zaczynając remont lub wykończenie domu, warto przyjrzeć się pewnym dość ważnym elementom konstrukcyjnym. Jak wiadomo, każde mieszkanie jest podzielone na parę pomieszczeń, które oddzielone są drzwiami. Natomiast drzwi osadzone są w futrynie, inaczej nazywanej ościeżnicą lub obramowaniem. W sklepach można znaleźć dwa jej rodzaje. To jest ościeżnica stała i ościeżnica regulowana. Podczas wykańczania wnętrza na pewno przyda się rama drzwiowa, na której zamontujemy skrzydło drzwi.

Ościeżnica regulowana – jej główne zalety

Futryna, którą da się dostosować do danego pomieszczenia i ściany, jest bardzo potrzebnym elementem konstrukcyjnym drzwi. Jej największą zaletą jest możliwość dopasowania do grubości muru i otworu drzwiowego. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i ułatwia prace remontowo-budowlane. Dzięki możliwości regulowania szerokości, ościeżnica regulowana jest łatwa w montażu, co wpływa na czas naszej całej pracy. Poza tym możemy wybrać różne jej kolory i materiały, z jakich jest wykonana, co zaważy również na efekcie wizualnym.

Futryna regulowana jako nieodzowny element drzwi

Wybierając drzwi do domu czy też mieszkania warto bardzo dużą uwagę zwrócić właśnie na to, jaką ościeżnicę zakupimy. Żadne drzwi nie będą się trzymać bez porządnej futryny. Dlatego też obramowanie powinno pasować do typu drzwi, jak i do ścian. Lepiej, zatem od razu pomyśleć o ościeżnicy regulowanej, gdyż daje ona możliwość dopasowania do danego pomieszczenia (więcej szczegółów pod linkiem: https://www.golddoor.pl/pl/products/oscieznica-regulowana-17379.html). Szczególnie w starszych mieszkaniach, gdzie grubość murów jest zazwyczaj większa. Bardzo często ten typ obramowania jest również bardziej dekoracyjny, co wpłynie pozytywnie na cały wystrój danego miejsca.