Eleganckie zegary ścienne do salonu

Gdyby chcieć znaleźć w domu miejsce, które wymaga największego dopieszczenia pod względem estetycznym to bez wątpienia będzie to salon. To jedną z tych wnętrz, gdzie praktyczne rozwiązania mogą zejść na drugi plan, a jak nie to przynajmniej zrównać się z dekoracją. Naczelną zasadą w aranżacji salonu powinien być zakaz pozostawiana pustych ścian. Niech będą one jak płótno malarskie, a projektant zrobi z nich dzieło sztuki za pomocą kilku prostych akcesoriów. Wystarczy pomysł, aby salon był piękny.

Jak malowane

Przede wszystkim ściany salonu można wypełnić obrazami. Oprócz tych tradycyjnych, malowanych form, rynek dekoracyjny podbijają ostatnio plakaty. To tańsza alternatywa, która wcale nie ustępuje walorom estetycznym. Różnorodne grafiki o intensywnych kolorach oprawione w minimalistyczne ramy, to rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, które mają odzwierciedlać współczesne trendy. Innym sposobem będą rysunki wykonywane farbą bezpośrednio na ścianach. Jednak to rozwiązanie jest trudne do zmiany, gdyż wymiana ozdoby wymaga przemalowania ściany. Za to podobny efekt można uzyskać za pomocą naklejek dekoracyjnych.

Lustra i zegary ścienne do salonu

zegary ścienne do salonu

Nie tylko obrazy i rysunki mogą być ozdobą ścian. Innym typem dodatków są zegary ścienne do salonu. Mogą to by subtelne ozdoby, ale i wielkie klejone zegary, zajmujące całe ściany. To dobry sposób na podkreślenie stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Drewniany zegar z wahadłem uzupełni retro salony, naklejany minimalistyczny zegar świetnie sprawdzi się w stylu industrialnym, a ozdobiony mieniącymi się kryształkami, znajdzie swoje miejsce w pokojach glamour. Obok nowoczesnych zegarów ściennych do salonu podobną funkcję spełnią lustra, w których każdy rodzaj ramy przeznaczony jest do innego stylu. Poza tym powieszone na ścianie lustro optycznie powiększy pomieszczenie i rozprowadzi światło, niezależnie od jego źródła.

Każdy może wybrać swój ulubiony sposób na dekoracje salonowych ścian, lecz nie trzeba się ograniczać do jednego z nich. Łącząc różne typy można osiągać wymarzone efekty. Wystarczy spróbować, aby salon przeszedł metamorfozę.