Dobre rękawice robocze do pracy

Tak, rękawice robocze ocieplane wydają się świadomym wyborem, jeżeli ktoś na co dzień ma do czynienia z ujemnymi temperaturami w pracy. Nie tylko w okresie zimowym tego typu rękawice są wybierane. To nie jedyny model rękawic, jaki dostępny jest aktualnie w sklepach. Pracodawca ma obowiązek (zgodnie z obowiązującymi przepisami) wyposażyć swojego pracownika w niezbędny sprzęt, w tym w rękawice, jeżeli wymagają tego obowiązki zawodowe.

Kategorie rękawic ochronnych

Mocne rękawice robocze skórzane mogą okazać się naprawdę trafionym wyborem. Należy jednak wiedzieć, że do wyboru są różne rodzaje rękawic, które zaliczane są do poszczególnych kategorii. Jeżeli mowa o kategorii II, to ma się do czynienia z takimi rękawicami, które to wykorzystywane są do prac w środowisku o średnim zagrożeniu czynnikami zewnętrznymi. Warto wiedzieć, że są to te produkty, które są w stanie zapewnić ochronę przed temperaturą nawet do 100 stopni Celsjusza. Do tej właśnie grupy można zaliczyć m.in. rękawice antywibracyjne, rękawice robocze powlekane, rękawice ocieplane, a także rękawice robocze skórzane i wzmacniane skórą.

rękawice robocze milwaukee

Rękawice z III kategorii

Kolejna grupa rękawic ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo „przed poważnymi zagrożeniami i urazami w pracach, gdzie występują zagrożenia dla zdrowia i życia pracownika”. Jakie produkty można zaliczyć do tej właśnie kategorii? Otóż na liście znaleźć można: rękawice do prac w wysokiej temperaturze, rękawice dla pilarzy, rękawice elektroizolacyjne, czy też rękawice chroniące przed łukiem elektrycznym i rękawice do prac przy substancjach chemicznych. Jak więc widać, tych produktów jest całkiem sporo. Zawsze więc należy zwracać uwagę na to, jakie obowiązki zawodowe się wykonuje. Dzięki temu uda się w prawidłowy sposób wybrać rękawice Milwaukee, które zapewnią maksimum wygody.