Po co stosować osłony na doniczki na wymiar?

Każdy wielbiciel roślin doniczkowych wie, że zadbane roślinki to takie, które oprócz gąszcza liści mają również odpowiednio dobraną donicę. Często zdarza się jednak, że na parapecie lub balkonie każda doniczka ma inny rozmiar i kolor. Niedopasowane donice zachodzą za siebie, zapychając parapet i uniemożliwiając roślinkom ich prawidłowy wzrost. Domowym ogrodnikom, którym oprócz zadbanych roślin leży na sercu również estetyka i wygląd polecane są osłony na doniczki na wymiar. 

Zalety osłon na doniczki na wymiar

Osłony na doniczki produkowane na wymiar mają bardzo dużo zalet. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • pozwalają na dowolne zaaranżowanie przestrzeni w pokoju lub na balkonie;
  • nadają kompozycjom roślinnym estetyczny wygląd;
  • dopasowują się do wystroju balkonu lub pomieszczenia;
  • są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zalanie wodą;
  • są dostępne w dowolnym wymiarze i bogatej kolorystyce;
  • ułatwiają pielęgnację.

Osłony na doniczki na wymiar pozwalają wkomponować domowy kwietnik w aranżację całego pomieszczenia. Dzięki ich zastosowaniu pomieszczenie nabierze innego charakteru a domownicy będą mogli cieszyć się jeszcze większą ilością roślin. Uporządkowanie doniczek w osłonach pozwoli również na łatwiejszy dostęp do roślin oraz ich lepszą pielęgnację. 

Aranżacja balkonu i tarasu z osłonami na doniczki na wymiar

Osłony na doniczki na wymiar są polecane szczególnie na tarasy, balkony oraz do salonów. Pozwalają na stworzenie przemyślanego, roślinnego areału: od małego kącika aż po dużą oranżerię. Jedną osłoną można zagospodarować kącik na małym balkonie lub w mieszkaniu. Za pomocą kilku osłon o różnych wymiarach można stworzyć przytulną ścianę zieleni, osłaniającą balkon lub taras przed hałasem z ulicy lub ciekawskimi sąsiadami. Osłony na doniczki na wymiar pozwolą również na zaaranżowanie wygodnego miejsca do wypoczynku, uzupełnionego meblami ogrodowymi.

osłony na doniczki na wymiar

Podsumowanie

Osłony na doniczki na wymiar mają wiele zastosowań. Ich minimalistyczna forma wkomponuje się w każde wnętrze, dodając akcenty roślinne oraz pozwalając na zachowanie estetyki pomieszczenia. Umieszczone w osłonach rośliny będą cieszyć oczy zarówno domowników jak i gości.