Co jest ważne, kiedy wybieramy wiertła do betonu?

Beton to jeden spośród niezwykle mocnych materiałów stosowanych w budownictwie. Stosowało się go kiedyś, wykorzystuje się go teraz, oraz prawdopodobnie będzie także stosowany w przyszłości, ze względu na własną konstrukcję. Doskonale dopasowuje do formie w starym, jak również nowoczesnym budownictwie. Obróbka betonu potrzebuje wykorzystania ciężkich urządzeń i specjalnych wierteł, jakie zapewniają elastyczne kształtowanie przestrzeni. Natomiast, jakie wiertła do betonu pozwalają pracować nam niezwykle efektywnie?

Wiercenie w betonie oraz cegle

wiertła do betonu

Podstawowa reguła przed wierceniem w murze? Dowiedz się, z jakim produktem będziesz pracować. W wypadku dużych cegieł można stosować wiertarkę udarową z młotkiem czy bez. Dla odpowiedniej pracy dobierz rodzaj wiertarki z młotem pneumatycznym, co pozwala Ci zaoszczędzić siły. Podczas drążenia w litej cegle dobierz wiertło o wielkości kołka, wywierć dół oraz włóż kołek. Jeżeli pracujesz z pustakami, jest zagrożenie zerwania ścianek działowych. Więc dobierz wiertło o mniejszej średnicy zamiast żądanego otworu. Jeżeli zaczynasz pracę z betonem, pamiętaj, by na starcie wziąć ze sobą wiertarkę udarową z młotkiem oraz zaopatrzyć się w dodatkowe wiertła do betonu.

Wiertła do betonu oraz kamienia

Dobierając wiertła do betonu oraz kamienia należy dostosować je do uchwytu, jakim dysponuje elektronarzędzie. W wypadku rodzajów z zaczepem samozaciskowym będą to wiertła walcowe (cylindryczne), z kolei w wypadku młotowiertarek oraz młotów udarowych wielokrotnie będą to wiertła dopasowane do zaczepów SDS-Max oraz SDS Plus. Wiertła do pracy z ciężkimi produktami jak kamień, beton lub marmur powinny być dobrze wzmocnione. Możemy dobrać bardzo wytrzymałe wiertła diamentowe do wiercenia w betonie na sucho, żelbecie lub naturalnym kamieniu czy te z węglików spiekanych. Bogaty asortyment narzędzi i akcesoriów, w tym wierteł do betonu można znaleźć na tej stronie.