Nowoczesne tunele foliowe

Tunele foliowe nie bez powodu są tak uwielbiane wśród wielu osób. Mają szereg korzyści, jakie przekładają się na wygodną uprawę roślin w ogrodzie. Nie zapominajmy też o inspektach ogrodowych, dzięki którym nawet egzotyczne rośliny zyskają komfort. Czym cechuje się tunel ogrodowy? Jakie ma zalety? Gdzie dokonać zakupu?

Inspekt ogrodowy

Inspekty ogrodowe posłużą nam do uprawy roślin, jakie szczególnie trzeba chronić przed niekorzystną pogodą. Producenci stawiają głównie na dwa typy konstrukcji – stalowe lub aluminiowe. Te pierwsze bazują na folii polipropylenowej, jaka wzmocniona zostaje siatką PP. W aluminiowym inspekcie stosuje się powlokę z poliwęglanu. Obydwa rodzaje skutecznie zabezpieczą rośliny przed zimnem i uszkodzeniami mechanicznymi. Co ciekawe, niewielki inspekt zamocujemy nawet na balkonie. cena jest zależna od wykorzystanego materiału. 

tunel foliowy

Jak wybrać tunel foliowy?

Zakup tunelu foliowego jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z uprawą roślin. Wiele zależy od rodzaju uprawy, wielkości działki i własnych preferencji. Podczas uprawy roślin wielosezonowych, dobrą opcją jest tunel wyposażony w wytrzymałą folię np. ten pod linkiem (https://focusgarden.pl/tunele-foliowe-c-50.html). To pozwoli zaoszczędzić czas i zaplanować kolejne uprawy. Szeroki wybór w sklepach online sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tunel foliowy powinien cechować się:

  • dobrą jakością,
  • znaną marką,
  • solidną konstrukcją,
  • wytrzymałym materiałem,
  • odpowiednią wielkością,
  • dopasowaniem do naszych oczekiwań,
  • atrakcyjną ceną. 

Najczęściej odbiorcy stawiają na tunele białe lub zielone, jednak kolory nie mają największego znaczenia. Producenci cały czas poszerzają ofertę, a sklepy online służą pomocą podczas zakupu.