Prostota i minimalizm na miarę Skandynawii?

Fascynacja Skandynawią i wszystkim co z niej się wywodzi nadal trwa. Białe meble, białe ściany i białe dodatki zagościły w większości domów nad Wisłą.

Biały zawrót głowy

Biel zdominowała większość. Jest ona nie tylko kolorem sufitu i ścian, ale również głównym kolorem aranżacji. Decyzja o naśladownictwie skandynawskiego designu powinna być jednak przemyślana i poprzedzona  szczegółowym zapoznaniem się z aranżacjami pochodzącymi z Półwyspu.

Tworzone przez rodowitych mieszkańców Szwecji (to ona utożsamiana jest głównie z Skandynawią) dekoracje nie są monobarwne. Pomimo jej uniwersalnego charakteru, przełamywana jest ona zarówno bardziej ciepłymi jak i kontrastowymi kolorami. Biały salon zazwyczaj posiada plamę koloru, która coraz częściej charakteryzuje produkowane m.in. dla Ikei skandynawskie meble (wcześniej miały one ograniczoną kolorystykę).

Mistrzowie w akcji

Ożywienie wnętrza dzięki dodatkom to coś co Skandynawom udało się znakomicie. Podejrzenie ich sposobów umożliwia zaaranżowanie przestrzeni zgodnie z skandynawskimi ideami oraz własnymi przekonaniami równocześnie.

Meble skandynawskie to fraza, która nierozerwalnie wiąże się z sklepem Ikea. Jednak większość polskich marek również podąża za trendami, czego wynikiem jest coraz większa kolekcja mebli inspirowanych Skandynawią. Proste i funkcjonalne, a także wytrzymałe egzemplarze pojawiają się większości krajowych salonów meblowych.

W związku z tym zakup mebli skandynawskich nie wiąże się już jedynie z odwiedzeniem flagowego sklepu pochodzącego z dalekiej Szwecji.