Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu pościeli dla niemowląt?

Nowonarodzony członek rodziny zawsze budzi pozytywne emocje, a zachwytom nad jego urokiem zazwyczaj nie ma końca. Dziecko to jednak nie tylko radość i wzruszenie, ale i ogromna odpowiedzialność.

Trudny wybór

Młody rodzic musi zadbać o wiele rzeczy jeszcze przed narodzeniem się maleństwa oraz zainwestować w sprzęty, które są niezbędne do opiekowaniem się nim, kiedy już wróci ze szpitala. Pościel do łóżeczka dla niemowląt będzie jedną z najważniejszych rzeczy, o której trzeba pomyśleć.

Podczas wybierania pościeli dla niemowląt trzeba uważać na wiele rzeczy, o których większość niedoświadczonych rodziców nawet nie pomyśli. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że dla niemowlęcia wszystko może być zagrożeniem.

Czego unikać w pościeli dla niemowląt?

Pościel dla niemowląt musi być zabezpieczona w taki sposób, aby nie zwijała się i nie marszczyła pod wpływem ruchów dziecka, więc najlepiej zainwestować w prześcieradło z gumką. Trzeba też unikać wszelkich wystających elementów. Widoczne zamki są absolutnie niedopuszczalne, tak samo jak tasiemki, którymi dziecko może się zadławić. Niektórzy radzą też unikać dodawania do pościeli dla niemowląt dużej ilości poduszek, bo mogą one stwarzać ryzyko dla życia maleństwa.