Na co zwracać uwagę, wybierając stolik do pokoju?

Wybór odpowiedniego stolika do pokoju to niełatwe zadanie. Ten powinien nie tylko dobrze się prezentować i stylistycznie pasować do wystroju mieszkania, ale przede wszystkim być funkcjonalny. Na jakie detale warto zwrócić uwagę, kupując stolik do salonu?

Jak ocenić funkcjonalność stolika pokojowego?

Stolik, który stanie w salonie, powinien być przede wszystkim praktyczny. Musi wysokością pasować do kanapy, tak żeby gościom wygodnie sięgało się po kawę czy herbatę. Blat powinien być na tyle duży, żeby umożliwiał podanie deseru. Jednocześnie stolik do pokoju nie może też być zbyt duży, zwłaszcza jeśli ma stanąć w niewielkim pomieszczeniu – nie może utrudniać dostania się do sofy i fotelu. Odpowiedni stolik pokojowy musi też być wyprodukowany z wysokiej jakości materiału, żeby z powodzeniem posłużył przez wiele lat, zachowując swój oryginalny wygląd i stanowiąc ozdobę wnętrza.

Jak dobrać styl stolika do rodzaju pomieszczenia?

Przeglądając do pokoju stoliki kawowe, warto też zwracać uwagę na ich estetykę. Idealny stolik kawowy powinien być ładnie wykończony i dobrze się prezentować, ale przede wszystkim musi pasować do stylu, w którym urządzono mieszkanie. Inny stolik sprawdzi się więc w pomieszczeniu minimalistycznym czy skandynawskim, inny w salonie urządzonym w klasycznej stylistyce.