Najpiękniejsze zimowe pejzaże świata

Malarstwo krajobrazowe to bez wątpienia jedne z najczęściej kupowanych obrazów. Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio dobrany pejzaż potrafi całkowicie odmienić charakter niejednego wnętrza. Warto zatem zainwestować w piękne i wyjątkowe płótna, które będą cieszyły oko nie tylko przez lata, ale nawet przez całe pokolenia.

Pejzaże zimowe

Pieter Bruegel Starszy “Myśliwi na śniegu” – obraz powstał w 1565 r. jako część bardzo znanego cyklu tego artysty „Cztery pory roku”. Pierwszy plan przedstawia grupkę myśliwych powracających z polowania ze sforą psów. Autorowi chodziło w tym obrazie przede wszystkim o ujęcie atmosfery zimy na XVI wiecznej wsi.

Van Gogh „Pejzaż ze śniegiem” – ten obraz olejny został namalowany przez artystę w 1888, podczas pobytu Van Gogha w malowniczej francuskiej miejscowości Arles. Pierwszy plan przedstawia fragment spokojnej, nieco też sennej, zasypanej śniegiem wsi, po której przechadza się jeden z jej mieszkańców.

Caude Monet „Sroka” – obraz powstał w 1869 roku i obecnie jest jednym z najsławniejszych i najczęściej wspominanych obrazów tego artysty. Główną rolę w tym wspaniałym dziele odgrywa ulubiony motyw Moneta – śnieg. Pejzaż przedstawia niewielki fragment spokojnej wsi o poranku.

Inwestycja w swój gust

Nie ulega wątpliwości, że obrazy wielkich twórców to bardzo duża inwestycja. Z pewnością jest ona jednak warta poniesionych kosztów. Najsłynniejsze pejzaże (min. w tym miejscu) osiągają zawrotne ceny na aukcjach dzieł sztuki. Warto się zatem zastanowić nad ulokowaniem swoich oszczędności w tego typu aktywach. Z pewnością inwestycja we własny gust niesie ze sobą znacznie mniej ryzyka, niż np. gra na giełdzie.