Żaroodporne szklanki do herbaty

Każda kuchnia, nawet najbardziej minimalistyczna wymaga niezbędnych akcesoriów potrzebnych do przygotowywania posiłków.

Szkło użytkowe – szklanki

W szafkach i szufladach kuchennych można zmieścić wiele przydatnych naczyń, sztućców oraz porcelany i szkła użytkowego w tym szklanki do herbaty Szklanki służą do przechowywania gorących lub zimnych napojów.
W zależności od przeznaczenia mogą być ze szkła zwykłego lub szkła żaroodpornego.
Szkło zwykłe jest zazwyczaj bardziej dekoracyjne – grawerowane lub szlifowane, ale nie nadaje się do napojów o wysokiej temperaturze.

Na herbatę i kawę – szklanki żaroodporne

Najpopularniejszymi naczyniami do gorących napojów są szklanki żaroodporne. Wyróżniamy dwa podstawowe typy szklanek – z wygodnym uchwytem tzw. uchem oraz gładkie, bez uchwytu, nadające się do osadzenia w specjalnych koszyczkach. Koszyczki szklanek do herbaty są wykonane z plastiku lub cienkiej metalowej blaszki. Posiadają ciekawe kształty, wygodne uchwyty i są wytwarzane w różnych kolorach dzięki czemu dopasują się do wystroju kuchni lub jadalni.

Szklanki żaroodporne produkowane są w kilku wzorach; mogą mieć prosty kształt walca, formę ściętego stożka, szeroki wlot lub postać przypominającą porcelanową filiżankę. Pojemność szklanki to zazwyczaj 200 mililitrów, lecz zdarzają się egzemplarze o większej lub mniejszej pojemności. Produkowane są w różnych odcieniach – najbardziej preferowana barwa to kolor transparentny.

Szklanki do herbaty można nabyć w kompletach lub kupić pojedyncze sztuki.