Co warto wiedzieć o palmie areka?

Palma areka to tropikalna roślina doniczkowa, która nie wymaga dużo pielęgnacji i świetnie się sprawdzi jako dekoracja do wielu pomieszczeń. Występuje w dwóch odmianach, które zachwycają wyglądem. Co warto wiedzieć o palmie areka i jak o nią zadbać?

Odmiany palmy areka oraz jej wygląd 

Pierwszą odmianą jest palma areka ketachu oferowana np. pod tym linkiem, która potrafi osiągnąć nawet 2 metry wysokości. Posiada pasiaste łodygi oraz długie liście o intensywnej zielonej barwie.

Drugą odmianą jest areka żółtawa, która jest nieco niższa i osiąga około 1,5 metra wysokości. Jak sama nazwa wskazuje, ma zielonożółte zabarwienie oraz posiada pierzaste liście.

Pielęgnacja palmy areka

Areka nie jest bardzo wymagają rośliną, lecz trzeba zapoznać się z jej wymogami, aby cieszyć się jej pięknym wyglądem na długo. Wybierając tę roślinę warto zadbać o odpowiednią ziemie i doniczkę. 

Woda dla tej palmy jest bardzo ważna, więc trzeba ją często podlewać najlepiej przegotowaną wodą, gdyż słabo znosi nadmiar wapna. Dodatkowo trzeba zraszać liście, żeby utrzymać je w dobrej kondycji. 

Co więcej, trzeba zapewnić tej palmie odpowiedniego nasłonecznienia i pamiętać, żeby nie stawiać jej przy kaloryferach w okresach grzewczych.

Warto także stosować nawóz, który zapewni różnego rodzaju składników pokarmowych, aby zapobiec niszczeniu się liści. 

areca palma

Zalety posiadania palmy areka 

Oprócz wyjątkowego wyglądu, który ozdobi wnętrze mieszkania, ten gatunek roślin posiada umiejętność zbierania toksyn z powietrza. Ze względu na mało wymagającą  pielęgnacje łatwo jest utrzymać czystość wokół roślinny. Kolejną zaletą jest duża odporność na choroby i szkodniki. Te wszystkie czynniki sprawiają, że palma areka jest często wybierana wśród miłośników roślin.