Jaka suszarka do naczyń będzie najlepsza?

Planując zakup akcesoriów do kuchni, należy zwracać uwagę nie tylko na aspekt wizualny, ale także funkcjonalność. Jednym z kluczowych akcesoriów stosowanych w niemal każdej kuchni jest suszarka do naczyń. Może być przechowywana w szafce lub na blacie. Jakie cechy powinna spełniać?

Kuchenna suszarka do naczyń – dostępne rodzaje

Ociekacz do naczyń przeznaczony jest do suszenia czystych naczyń. Jego budowa pozwala na ściekanie wody, która spływa do wyznaczonego miejsca. Co więcej, konstrukcja suszarki umożliwia wygodne ułożenie i przechowywanie najczęściej używanych naczyń. Zwykle wyposażona jest w oddzielne obszary do przechowywania talerzy, szklanek i opcjonalnie sztućców. Większość konstrukcji posiada wyjmowaną podstawę, dzięki czemu można szybko opróżnić zgormadzoną wodę i wyczyścić całość. Dostępne na rynku modele różnią się materiałem wykonania, budową, jak i sposobem montażu. W związku z tym można wyróżnić suszarki do naczyń: 

  • wolnostojące, 
  • wewnętrzne – przeznaczone do przechowywania w szafce, 
  • wielopoziomowe, 
  • wiszące,
  • relingowe.
suszarka do naczyń

Jaką suszarkę do naczyń wybrać?

Planując zakup suszarki do naczyń, warto sprawdzić jej kluczowe parametry, które wpływają na jej funkcjonalność, jak i użyteczność. Najważniejsze jest dopasowanie odpowiedniej wielkości suszarki, która powinna pasować do wymiarów szafki lub blatu, dlatego warto dokonać odpowiednich pomiarów. Kolejnym czynnikiem wyboru powinien być materiał wykonania (plastik, metal), typ montażu, sposób czyszczenia. Wybrane modele suszarek posiadają także akcesoria dodatkowe, które zwiększają zakres opcji jej użytkowania, a także komfort.