Klimatyzatory ścienne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Klimatyzatory podnoszą komfort życia i pomagają przetrwać upalne letnie miesiące w domu lub mieszkaniu. Istnieje szeroki wybór modeli klimatyzatorów. Na szczególną uwagę zasługują klimatyzatory ścienne montowane na stałe. Co warto o nich wiedzieć, czym wyróżniają się klimatyzatory ścienne?

Czym jest klimatyzator ścienny i jak działa?

Klimatyzator ścienny to dobrze znany klimatyzator typu split lub multi-connected, który montowany jest w pomieszczeniu w formie klimatyzatora, najczęściej prostokątnego i oczywiście montowany na ścianie pod sufitem. Jest to najczęściej stosowany typ klimatyzatora, głównie dlatego, że jest łatwy w instalacji i niedrogi. Często spotykane są w domach i mieszkaniach, małych biurach i budynkach użyteczności publicznej.Klimatyzatory naścienne znajdują zastosowanie również przy montażu klimatyzatorów w istniejących budynkach, bez konieczności przeprowadzania kompletnego remontu – właśnie ze względu na prostotę i niski koszt montażu.

klimatyzatory ścienne

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru klimatyzatora ściennego?

Główną funkcją klimatyzatora jest zapewnienie komfortu. W tym miejscu warto podkreślić urządzenie, które może regulować kierunek i prędkość nadmuchu powietrza. Regulatory powietrza nawiewanego pozwalają na osiągnięcie optymalnej temperatury powietrza w klimatyzowanych pomieszczeniach. Wybór klimatyzatora ściennego zależy od jego możliwości regulacji przepływu powietrza. Zastanawiasz się, czy możesz samodzielnie zainstalować klimatyzator? Zgodnie z prawem montażu klimatyzatorów mogą dokonywać wyłącznie odpowiednio wykwalifikowane podmioty, czyli osoby, które przeszły specjalne kursy i otrzymały urzędowe certyfikaty. Właściwe dopasowanie klimatyzatora do budynku domu lub mieszkania nie jest zadaniem łatwym, a najważniejsze w wyborze klimatyzatora jest wybór wykwalifikowanego instalatora.