Zachwyć swoich gości

Jeśli chcemy wywrzeć na naszych gościach wrażenie, to trzeba zadbać o jak najwięcej szczegółów. Umeblowanie pomieszczeń wprawdzie rzuca się w oczy jako pierwsze, ale dobre wrażenie można bardzo łatwo zepsuć w dalszej części spotkania, np. podczas poczęstunku. Jak tego uniknąć?

Stwierdzenie, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, jest oczywiście jak najbardziej prawdziwe. Nie można jednak opierać się tylko na pierwszym wrażeniu i zasada ta tyczy się praktycznie wszystkich dziedzin.

Wielu z nas stara się tak umeblować mieszkanie, aby podobało się ono nie tylko nam samym, ale także budziło podziw wśród naszych znajomych. Utrzymywanie porządku i designerskie meble to jednak dopiero początek sukcesu.

Zazwyczaj przy spotkaniach towarzyskich częstuje się gości herbatą lub kawą. Napoje te należy w czymś podać i najlepiej do tego celu nadają się szykowne filiżanki. Oczywiście nie mogą być one byle jakie i optymalnie, gdyby pochodziły z tego samego zestawu. Gwarantuje to harmonię oraz dodaje wszystkiemu jeszcze więcej klasy.

Wybierając zestawy filiżanek, warto zwrócić uwagę, czy ich design pasuje do przyjętej przez nas koncepcji wystroju wnętrza. W większości przypadków bardzo dobrze sprawdzi się klasyka, czyli jasne barwy i proste wzory. Z drugiej strony, jeśli nasze mieszkanie utrzymane jest w stylu modernistycznym, można pokusić się o bardziej wymyślne kształty.