Komu mogą spodobać się narożniki w stylu skandynawskim?

Nowoczesne meble do salonu to coś, o czym marzą wszyscy urządzający swoje wnętrza. Wbrew pozorom ich znalezienie nie jest proste. Dlatego tez na uwagę zasługują meble skandynawskie, a wśród nich duże i wygodne narożniki. Komu szczególnie mogą się spodobać?

Zwolennikom minimalizmu

Narożnik skandynawski to mebel praktyczny, wygodny, ale także bardzo minimalistyczny. Dzięki temu świetnie wpisuje się w nowoczesną stylistykę i we współczesne trendy. Największą ozdobą takiego narożnika jest jego gładka tapicerka i grube poduszki, które ułatwią wygodne siedzenie na kanapie. Proste nóżki – drewniane lub metalowe – są dyskretne i trudno zaliczyć je do ozdobnych Z pewnością jednak podkreślają charakter tego mebla.

Do wnętrz industrialnych

Nowoczesny narożnik w stylu skandynawskim z pewnością sprawdzi się także we wnętrzu industrialnym. Wszędzie tam, gdzie króluje metal, czerwone cegły i stare drewno, będzie dobrze wyglądał praktyczny i skromny narożnik na nóżkach. Materiał, z którego je wykonano, można dobrać do tego, który dominuje w aranżacji wnętrza.

Hygge

Wprawdzie Hygge to styl życia, ale warto o nim wspomnieć. Wraz ze wzrostem popularności tego pojęcia, wzrosło też zainteresowanie wszystkim o skandynawskim rodowodzie. W związku z tym narożniki skandynawskie świetnie pasują do mieszkań, w których znajduje się wiele innych nawiązań do tych krajów oraz ich kultury. Właśnie tam narożniki mogą sprawdzić się doskonale, bo będą na swoim miejscu i będą spójnie wpisywały się w koncepcję wystroju wnętrza. To świetna propozycja dla perfekcjonistów i osób, które lubią by wszystkie szczegóły wystroju były dopięte na ostatni guzik.