Krzesła skandynawskie jasne, proste i ergonomiczne

Styl skandynawski aranżacji przestrzeni mieszkalnej zagościł w polskich domach na stałe. Jego minimalistyczny charakter, naturalne barwy i ekologiczne materiały przypadły szczególnie do gustu w projektach kuchni i salonu. Staje się on również coraz popularniejszy w aranżacjach przestrzeni obiektów publicznych. Kawiarnie, restauracje czy bary w stylu skandynawskim oferują zwykle niewyszukane menu i niezwykle przyjazną atmosferę. Pomieszczenia w tym stylu posiadają aurę, w której każdy doskonale się czuje, dlatego wiele osób pragnie, chociaż cząstkowo, przeszczepić ją na grunt domowy.

Krzesła skandynawskie do domu

Jedną z charakterystycznych cech stylu skandynawskiego jest kolorystyka. I to ona często decyduje o wyborze tego rodzaju aranżacji. Dominująca w nim biel doskonale sprawdza się w małych mieszkaniach o ograniczonej ilości wpadającego do wnętrza światła dziennego. Jasne barwy nadają przestrzeni poczucia czystości, przejrzystości i nie przytłaczają ani formą ani intensywnymi barwami. Bardzo często bieli towarzyszy kropla czarnego koloru, brązowego czy szaroniebieskiego, jeszcze mocniej podkreślając białą barwę. Jasne kolory w równym stopniu dotyczą wyboru surowca do wykonania mebli, najczęściej jest to drewno również w jasnych odcieniach. Drewniane meble bielone lub naturalne to kwintesencja stylu skandynawskiego, doskonale reprezentowanego przez krzesła skandynawskie w sklepie DutchHouse.

Prostota formy krzeseł skandynawskich

Jasne barwy i prostota, które stają się nośnikiem elegancji. Krzesła skandynawskie charakteryzują się miękką linią profilującą ich ergonomiczny kształt. Pozbawione są wszelkich ozdób, dodatkowych elementów, które wykraczałyby poza funkcję użytkową mebla. Wykonane z drewna, tylko w niektórych modelach wzbogacone są o tapicerowane siedzisko, rzadziej również oparcie. Tkanina stosowana do wykończenia krzeseł skandynawskich zwykle posiada barwę jasną czasem czarną. Tego rodzaju modele sprawdzą się w każdej kuchni czy jadalni. Nawet duża ilość krzeseł nie przytłoczy pomieszczenia nadmiarem formy i barwy.