Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kawiarki?

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach królują głównie ekspresy do kawy. Są one nowoczesne i wygodne w użytkowaniu. Warto jednak wiedzieć, że wiele osób stawia na tradycyjne rozwiązania, czyli kawiarki. Ich zakup jest tańszy, co stanowi niewątpliwą zaletę. Ponadto zapewniają one unikatowy smak, a także zapach. Wiele zależy od osobistych upodobań. Kawiarki występują w rozmaitych wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Materiał

kawiarki

Wiadome jest, że jakość kawiarki powinna znajdować się na pierwszym miejscu. Najważniejsze jest to, aby była ona wytrzymała oraz odporna na uszkodzenia. Jest ona użytkowana w specyficznych warunkach. Z tego względu warto jest poświęcić chwilę na wybór materiału. Świetną opcją są modele wykonane ze stali nierdzewnej. Są one odporne na korozje oraz negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Alternatywą są modele aluminiowe, które są sporo lżejsze. Minusem jest fakt, że nie zawsze są one pokryte powłoką antykorozyjną.

Kawiarki ceramiczne to klasyka w najlepszym wydaniu. Są one zwykle wyjątkowo atrakcyjne pod względem wizualnym. Cechują się one również znakomitymi parametrami, a więc nie trzeba obawiać się o ich żywotność. Z pewnością pozostaną w nienaruszonym stanie długie lata. Warto wspomnieć, że takie kawiarki są cięższe od modeli stalowych oraz aluminiowych. Niektóre osoby uważają, że kawa przechowywana w ceramicznym naczyniu szybciej traci swoją temperaturę.

Średnica dna

Wiele osób pomija parametr, jakim jest średnica dna. Koneserzy kawy z kawiarki twierdzą, że jest on jednym z najważniejszych. Istotne jest to, aby urządzenie było właściwie dopasowane do wymiarów pola grzewczego. Dzięki temu można uniknąć problemów z przygotowaniem napoju. Niektóre płyty indukcyjne nie wykrywają postawionych urządzeń, przez co grzanie nie aktywuje się. Warto więc sprawdzić to przed zakupem.

Najmniejsze pole kuchenki indykcyjnej ma zwykle średnicę około 11-13 cm. Właśnie dlatego dolna część kawiarki nie powinna być mniejsza.