Jakie meble sprawdzą się w małym pokoju?

Urządzenie małego pomieszczenia jest częstym problemem, lecz na obecnych rynku znajdziemy wszelkiego rodzaju meble do małego pokoju. Niewielki metraż oscyluje w przedziale 4-12 m2, jednak nie jest to problemem, gdy wykaże się odrobiną pomysłowości. Umeblowanie mniejszych mieszkań nie musi stanowić łamigłówki, gdyż można wykazać się niezwykłą kreatywnością nawet z najmniejszych wnętrz stworzyć przytulne i przestronne miejsce. 

Przestronne urządzenie małej sypialni

W sypialni możemy wykorzystać parę pomysłów w celu lepszego wykorzystania przestrzeni. 

Pierwszą oszczędnością może być powieszenie półki nad łóżkiem zamiast stojącego obok stolika. Taka półka z pewnością pomieści wszystkie potrzebne przedmioty, a jeśli okaże się za mała obok lub nieco wyżej można umieścić kolejną. 

Osoby lubiące zbieranie wszelkich pamiątek i innych przedmiotów mogą zastanowić się nad łóżkiem z pojemnikiem. Można tam umieścić nie tylko pamiątki, dodatkowe kołdry, ale również ubrania sezonowe. 

Nowoczesne meble do pokoju to również bieliźniarki. Są to wysokie smukłe półki, które pomieszczą tyle co komoda, lub jeszcze więcej. 

Pokój dla dziecka

W celu wizualnego powiększenia przestrzeni można zdecydować się na białe meble do pokoju. W dziecięcym pokoju z pewnością sprawią one lepsze wrażenia wizualne niż ich ciemniejsze odpowiedniki. Wiadomo, że dzieci szukając rozrywki mogą pomalować meble, więc być może warto przejrzeć tanie meble do pokoju dziecięcego, lub takie które można łatwo wyczyścić z farb, mazaków itd.

Posiadając dwójkę dzieci możemy zdecydować się na łóżko piętrowe, natomiast chcąc wygospodarować więcej przestrzeni na zabawki lub inne drobiazgi warto wybrać łóżko z szufladą. 

Szafa narożna jest obecnie modnym rozwiązaniem, ponieważ mieści w sobie często całą garderobę dziecka.