Girlandy świetlne, jeszcze nie tak dawno wykorzystywane wyłącznie do oświetlania imprez plenerowych i dekorowania większych ogrodów, w ostatnim czasie zadomowiły się również w wewnętrznych pomieszczeniach. Trafiają już niemalże wszędzie. Wypełnione kulami w stylu cotton balls stanowią główną świąteczną dekorację salonu, a stworzone z małych gwiazdeczek pełnią rolę dodatkowej świetlnej oprawy dla pokoju dziecięcego. Jeżeli jednak girlanda rzeczywiście ma dobrze wyglądać, musi zostać dobrze zawieszona.
Ograniczenia nie istnieją
Wbrew pozorom i wbrew temu, co sugeruje sam wygląd girlandy może ona trafić do absolutnie dowolnego miejsca – i tego wewnętrznego, i tego w plenerze. Poprzez sprytne obmyślenie sposobu zawieszenia dekoruje się nią różne zakątki pomieszczeń i ogrodów. Często staje się ona świetlną oprawą dla dużych luster i obrazów albo elementem rozjaśniającym duże szafy czy całe garderoby. W świecie architektury wnętrz ograniczenia naprawdę nie istnieją. Jedyną rzeczą, która może powstrzymać kogokolwiek przed utworzeniem fantastycznego projektu, jest jego własna wyobraźnia bądź jej brak.
Najprostszy sposób użycia girland
Praktycznie każda girlanda świetlna ma formę dosyć długiego łańcucha, który wypełniają diody LED albo klasyczne żarówki. Łańcuch ten można więc po prostu przewiesić przed dowolny element, jaki chce się rozjaśnić albo udekorować. Może on zostać wsparty na zagłówku łóżka czy kanapy albo zostać zawieszony na pręcie przeznaczonym do wieszania firanek. Girlandę czasami kładzie się też bezpośrednio na płaskich powierzchniach. W taki sposób dekoruje się nią m.in. stoły przygotowywane z myślą o różnych uroczystościach – np. Wigilii bądź Wielkanocy.
Trwałe mocowanie
Girlanda świetlna (https://candellux.com.pl/pl/menu/girlandy-182.html) zawieszona na meblu czy położona na stole może jednak okazać się mało praktyczna, bo już poprzez delikatne jej trącenie zmieni się jej ułożenie, przez co ciężko będzie utrzymać ją w idealnej dla niej lokacji. Jest na to sposób. Girlandę można też trwale przymocować bezpośrednio do ściany. Wystarczy wyznaczyć dla niej to idealne miejsce, a następnie wbić w nie kilka małych gwoździ (ich ilość musi być dostosowana do długości łańcucha), by właśnie na nich zawiesić świetlisty sznur. Te gwoździe mogą być wręcz niewidoczne. Wystarczy pomalować je na kolor ściany.
Jako że jednak zwykłe gwoździe pozostawiają po sobie ślady, nawet lepszym pomysłem może okazać się zastąpienie ich haczykami przytwierdzonymi to taśmy montażowej. Taką taśmę bezpiecznie mocuje się na ścianie, by w razie czego ściągnąć ją bez doprowadzania do żadnych uszkodzeń.