Zrób sam lampę ze sznurka

Lampa ze sznurka to przykład najprostszej, surowej lampy. Oświetlenie z takiej lampy idealnie oświetla dane pomieszczenie, nadając mu specjalny charakter i klimat. Lampy ze sznurka można kupić ale jakże przyjemnie jest wykonać je samemu.

Jak zrobić lampę ze sznurka?

Ze sznurka można wykonać zarówno:

  • lampę stojącą,
  • żyrandol,
  • nocną,
  • kinkiet.

W każdym przypadku potrzebny jest kabel z oprawką na żarówkę, lub z kilkoma oprawkami. Taki zestaw można wymontować z innej i nieużywanej lampy lub kupić w sklepie z oświetleniem.
Decydując się na tworzenie lampy na bazie piłki do ćwiczeń lub balona, otrzyma się lampę okrągłego kształtu. Przez fakt, że rozmiary powyższych przedmiotów można regulować, kula może być mała, średnia lub duża.
Okrągłą matrycę powinno zawinąć się w folię spożywczą a następnie rozpocząć owijanie jej sznurkiem. Część piłki trzeba pozostawić wolną od sznurka aby w tamtym miejscu zainstalować żarówkę z kablem.
Następnie owiniętą kulę, pozostawia się na 12 godzin by sznurek wysechł, ponieważ wykorzystano klej do tapet lub klej do drewna.
Potem wystarczy już tylko spuścić powietrze z piłki lub balona, wyciągnąć i delikatnie zlikwidować folię.

Nie tylko lampa

Wykonanie własnoręcznie lampy ze sznurka da bardzo dużo satysfakcji, ale jeszcze więcej kreatywności można okazać przy zrobieniu żyrandola. Żyrandol ze sznurka może nie będzie wyglądał zbyt romantycznie, jednak na pewno zaskoczy swoim indywidualizmem i ciekawą formą. Dodatkowo takie dekoracje mogą dać pomieszczeniom bardzo ciekawy design.
Lampy ze sznurka możesz kupić gotowe w sklepie MacoDesign.