Wyjątkowe płytki ceramiczne – patchwork

Dekoracyjne płytki patchwork – https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork to jeden z najmodniejszych trendów aranżacyjnych. Można położyć je zarówno w łazience, salonie, jak i w kuchni, wszystko zależy od naszej wizji oraz upodobań. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom wzorów, którym zależy na stworzeniu wnętrz oryginalnych i nietuzinkowych. Obecnie wybór płytek patchworkowych jest duży, można je znaleźć w większości sklepów z materiałami budowlanymi.

Płytki patchwork – inny wzór na każdej płytce

Wykorzystując w aranżacji płytki patchworkowe mamy nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych. Można wybierać spośród kolekcji, w których na każdej płytce znajduje się inny wzór, dostępne są również takie, gdzie na płytce znajduje się kilka wzorów jednocześnie. Płytki można łączyć ze sobą dowolnie wedle uznania, są też gotowe kompozycje, jeżeli nie mamy pomysłu czy odpowiedniego wyczucia estetycznego. W zasadzie sami możemy zdecydować, jak bardzo ozdobione będzie nasze wnętrze i jak ostatecznie będzie wyglądać kompozycja. Oprócz płytek kwadratowych, znajdziemy też ośmiokątne z odciętymi rogami, które układa się wykorzystując przy tym specjalne kwadraty.

Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Płytki dekoracyjne patchwork nie będą dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu. Jeżeli jednak nie lubimy oczywistych, minimalistycznych wnętrz, z pewnością warto rozważyć wykorzystanie ich podczas urządzania czy remontu domu. Doskonale współgrają w przypadku stylu vintage oraz stylu nowoczesnym. Odpowiednio skomponowane kolory i wzory, mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać naprawdę ciekawie i niepowtarzalnie. Takie płytki to bardzo mocny akcent, dlatego trzeba uważać, bo łatwo można przesadzić. Pamiętajmy, aby zestawiać je z gładkimi, jednobarwnymi kolorami i powierzchniami, dzięki temu zachowamy równowagę.