Wieszak stojący czy wieszak ścienny?

Wieszaki na ubrania w przedpokoju to element, nad którym nikt nigdy się za bardzo nie zastanawia tylko wybiera pierwszy lepszy z brzegu. Jednak okazuje się, że oferta producentów jest dziś tak ogromna, że wieszak na ubrania może spełniać swoją podstawową funkcję przechowywania ubrań i jeszcze doskonale się prezentować.

Wieszak stojący na ubrania czy może model ścienny?

Od tego, na jaki model się zdecydujemy zależy wiele różnych czynników – jednym z głównych jest oczywiście ilość miejsca, jaką dysponujemy w przedpokoju. Piękne wieszaki stojące mogą wyglądać niezwykle designersko i przyciągać wzrok już od wejścia, jednak zajmują one całkiem dużo miejsca i w małych mieszkaniach mogą się ostatecznie nie spisać. W takich wypadkach warto pomyśleć nad wyborem model naściennego, który pomieści odzież wierzchnią całej rodziny i również będzie stanowił fantastyczną ozdobę całego pomieszczenia. Wybór wieszaków obecnie na rynku jest tak ogromny, że wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Wieszak stojący drewniany, metalowy czy z tworzywa sztucznego?

Każdy z wymienionych powyżej ma swoje zalety, jednak wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujemy od tego produktu oraz od tego, w jakim stylu urządzone jest nasze mieszkanie. Wieszaki stojące drewniane fantastycznie prezentować się będą w przedpokojach urządzonych w stylu minimalistycznym lub boho – idealnie dopełnią całości aranżacji – zobacz przykłady w sklepie Mirat. Z kolei nowoczesne w swojej formie wieszaki stojące fantastycznie sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych oraz mieszkaniach urządzonych bardziej nowocześnie lub w stylu industrialnym. Warto jednak zadbać o żywotność modelu, który będzie stał w naszym domu – jeśli wybierzemy wieszak drewniany wówczas koniecznie należy go zaimpregnować, aby przy kontakcie z wilgocią (np. mokrą kurtką) nic się z nim nie działo.