Wazony nie tylko na kwiaty

Jeszcze nie tak dawno wiele osób uważało, że są nudne i niepotrzebnie zajmują cenne miejsce. Dzisiaj jednak cieszą się rosnącym zainteresowaniem i triumfalnie powracają do naszych wnętrz. Wazony dekoracyjne, bo o nich mowa, nie są już jedynie pojemnikami. Obecnie imponują takim bogactwem kształtów, kolorów i form, że niejednokrotnie same okazują się być wystarczającą ozdobą.

Nieregularne bryły

Jedną z najciekawszych propozycji do każdego wnętrza są flakony o kształcie nieregularnych brył. Wykonane z ceramiki wazony geometryczne lub wazony pogięte mogą zostać ustawione niemalże w każdym miejscu. Ich intrygujące kształty z pewnością wzbogacą wystrój wnętrza oraz przykują wzrok gości.

Bogactwo kolorów

Warto zwrócić uwagę również na wykonane ze szkła i porcelany wazony malowane. To prawdziwe dzieła sztuki, które wymagały od twórców niezwykłej wręcz precyzji. Wspaniałe wzory i żywe kolory doskonale sprawdzą się w jasnych, przestrzennych pomieszczeniach.

Kreatywność

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również wazony dekoracyjne o niestandardowych, przypominających przedmioty użytkowe kształtach. Przykładem może być chociażby wazon – fiolka.

Gdzie szukać pomysłów i inspiracji?

Jedyne w swoim rodzaju wazony, które staną się przepiękną ozdobą każdego wnętrza, znaleźć można w sklepach internetowych. Szeroka i zróżnicowana oferta ułatwi dokonanie odpowiedniej decyzji, pozwalając wybrać coś dopasowanego do potrzeb i oczekiwań.